Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

LIPIEC 2019

8 - 12 lipca

Wakacyjny Klub Dziecka

30 dzieci w wieku 7 - 12 lat brało udział w pierwszym turnusie Wakacyjnego Klubu Dziecka. Były zajęcia plastyczne, ceramiczne, teatralne, muzyczne. Maluchy bawiły się z animatorem, spotkały się także z policjantką.

14 lipca

Koncert Krzysztofa K.A.S.Y Kasowskiego w Sielpi

We współpracy z Zarządem Ośrodkami Sportowymi i Rekreacyjnymi zorganizowaliśmy koncert znanego i lubianego wokalisty, instrumentalisty, kompozytora, tekściarza Krzysztofa K.A.S.Y. Kasowskiego w kinie letnim w Sielpi. Wczasowicze oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości bawili się doskonale.

 

21 lipca

Bajkowe Lato z Radiem Kielce

W niedzielne popołudnie w koneckim parku zagościło Radio Kielce ze swym programem "Bajkowe Lato z Radiem Kielce". Publiczność, wśród której dominowali najmłodsi mieszkańcy Końskich powitali burmistrz Krzysztof Obratański oraz dziennikarka Radia Kielce Magdalena Sitek. Przed Miejsko - Gminnym Domem Kultury stanęła scena Teatru Gry i Ludzi z Katowic, gdzie aktorzy wystawili spektakl pod tytułem "Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata". Dzieciaki mogły zjeżdżać na dmuchanych zjeżdżalniach, zajadać się popcornem, dmuchać gigantyczne bańki mydlane. I choć czas zabawy trzeba było nieco skrócić przez nadchodzącą burzę, milusińscy nie narzekali na brak atrakcji i nudę. 

 

 
22 - 26 lipca
Wakacyjny Klub Dziecka, turnus II
 
Zakończyliśmy tegoroczną edycję Wakacyjnego Klubu Dziecka. Podczas drugiego turnusu dzieciaki oprócz stałych zajęć muzycznych, plastycznych, teatralnych prowadzonych przez naszych instruktorów byyły na wycieczkach w Stajni Fullmet w Pile i w Mini Golf "Emi" przy ulicy Browarnej 59. Maluchy z każdych zajęć wychodziły bardzo zadowolone i, jak nam powiedzieli, już nie mogą się doczekać kolejnych wakacji z domem kultury.

 
 
28 lipca
Wakacyjny koncert w kinie letnim w Sielpi. Wystąpił zespół Como No
 
Największe przeboje światowej muzyki rozrywkowej zabrzmiały w niedzielny wieczór w kinie letnim w Sielpi. To już trzeci muzyczny upominek dla turystów wypoczywających w podkoneckim wczasowisku od Zarządu Ośrodkami Sportu i Rekreacji oraz Miejsko - Gminnego Domu Kultury w Końskich.
 
Gwiazdą trzeciego letniego koncertu w Sielpi w niedzielę 28 lipca był zespół Como No. To grupa wykonująca zarówno własne piosenki, jak i największe światowe przeboje. W jej skład wchodzą wokalistki Katarzyna Komorek i Karolina Pawłowska, klawiszowiec Krzysztof Śliwiński, gitarzysta Leonard Niedzielski oraz perkusista Zbigniew Werens.
 
Prowadzący koncert Aleksander Kopański z Miejsko - Gminnego Domu Kultury zachęcał licznie zgromadzoną publiczność do wspólnego śpiewania, co udało się znakomicie. Niektórzy, choć trochę nieśmiało, próbowali także tańczyć.
 
Wstęp na imprezę w kinie przy molo był bezpłatny.
 
 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 1 wydarzeń w tym miesiącu

Zegar

Pogoda

Facebook

Imieniny