Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

LISTOPAD 2019

6 listopada

XVI Zaduszki Jazzowe "Markowe Granie". Koncert zespołu "Laboratorium"

Wielkim wydarzeniem muzycznym okazały się tegoroczne Zaduszki Jazzowe. Markowe Granie. Odwiedził nas zespół, który jest prawdziwą legendą polskiego jazz - rocka - "Laboratorium". W gościnnej restauracji "Leliwa" dla licznie zgromadzonej publiczności zagrali: Janusz Grzywacz, Marek Stryszowski, Krzysztof Ścierański, Marek Raduli, Wojciech Fedkowicz, Bernard Maseli i gościnnie na kontrabasie Mirosław Wiśniewski. Atmosfera była wspaniała, muzycy z publicznością nawiazali fantastyczny kontakt. Usłyszeliśmy przede wszystkim utwory z najnowszej płyty zespołu "NOW".

 

11 listopada

Narodowe Święto Niepodległości

Miejsko - Gminny Dom Kultury przygotował program artystyczny z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Opiekunami młodzieży przedstawiającej pieśni, wiersze, prozę nawiązujące do wielkiego historycznego i patriotycznego wydarzenia byli Anna Wiaderna i Roman Cieślak. Wystąpili między innymi Iza Majewska, Ala Woldańska, Jadzia Kołodziej, Nadia Serek, Patrycja Dukat, Julia Wąsik, Lena Szczepanik, Maja i Martyna Stachera, Daniel Feliński, Filip Cieślik, Kamil Cholewa i inni. Wspomagali nas, ubrani w stroje z epoki, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Urczystość odbywała się przed Pomnikiem Wdzięczności. Potem licznie zebrani mieszkańcy przeszli, prowadzeni przez Miejską Orkiestrę Dętą pod dyrekcją Józefa Świerczyńskiego, do kolegiaty św. Mikołaja, gdzie odprawiona była msza święta za Ojczyznę. Przed modlitwą wystąpili uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Kazanowie. Na koniec zaśpiewali "Modlitwę" Iza Majewska Ala Woldańska i Daniel Feliński.

15 listopada

"Darcie pierza. Naszej babci pierzowiny"

Barwne widowisko, które przedstawiało darcie pierza, jakie dawniej organizowały gospodynie jesienią w swoich domach, przygotowała wraz z zespołem licealistów oraz słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Anna Wiaderna z muzyczą pomocą Jana Bukłada. Były opowieści, piosenki, dowcipne scenki. Publiczność wypełniła salę "Egipcjanki" do ostatniego miejsca. Goście, wśód których znaleźli się między innymi wiceburmistrz Krzysztof Jasiński i wiceprzewodniczący rady miejskiej Zbigniew Kucharski, nie szczędzili braw dla twórców i wykonawców. 

W widowisku udział wzięli:

Uniwersytet Trzeciego Wieku: Teresa Dunajska, Grzegorz Maślak, Barbara Zenke, Jolanta Sekuła, Alicja Nowek, Ewa Staromłyńska, Barbara Stefańczyk, Irena Maślak, Henryk Kosierkiewicz.

Licealiści: Alicja Woldańska, Julia Wąsik, Julia Nowek, Zuzanna Szlenk, Antonella Chaniese, Joanna Szocińska, Filip Cieślik, Kamil Cholewa, Bartek Sota.

 

22 listopada

XI Konecki Przegląd "Poezja w piosence. Agnieszka i inni..."

23 prezentacje muzyczne zobaczyliśmy i usłyszeliśmy w piątkowy wieczór podczas finałowego koncertu konkursu "Poezja w piosence. Agnieszka i inni...". Finaliści zjechali do Końskich z całej Polski. Każdy z nich śpiewał z akompaniamentem na żywo. Tym, którzy nie mieli własnych akompaniatorów, towarzyszył zespół koneckich muzyków w składzie: Roman Cieślak, Marek Wąsik, Piotr Zaborowski i Zbigniew Werens. Roman Cieślak, pomysłodawca i główny organizator, przygotował aranżacje.

Jury w składzie: Marzena Ślusarska - przewodnicząca, Lilia Kowalska, Dariusz Kowalczyk i Piotr Salata nie miało łatwego zadania, bowiem poziom konkursu był bardzo wysoki. Wszyscy wykonawcy zadługiwali na nagrody czy wróżnienia.

Oto wyniiki:

 I miejsce, statuetka i 1500 złotych - Kwartet "Whats Up" z Kielc w składzie: Emilia Chlewicka, Izabela Drogosz, Julia Palmowska, Urszula Szumska.

II miejsce, 1000 złotych - Magdalena Chołuj z Kielc

III miejsce, 700 złotych - Zofia Sydor z Krakowa

Wyróżnienia, 250 złotych:

Filip Rychcik z Warszawy, Katarzyna Chodurek ze Staszowa, Klaudia Groth z Rumii i Małgorzata Stec z Bełchatowa.

Więcej zdjęć na facebooku MGDK.

 

28 listopada

"Scena 2019" eliminacje

Ponad 80 wykonawców wzięło udział w eliminacjach XXIII Koneckiego Przeglądu Form Estradowych „SCENA 2019”.Młodych adeptów sztuki wokalnej z terenu powiatu koneckiego oceniało Jury w składzie: Iza Lisowska, Joanna Kruszyńska i Maciej Wójcikowski - doświadczeni muzycy, nauczyciele, trenerzy. 

Do udziału w koncercie finałowym, który odbędzie się 6.12.2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w MGDK w Końskich, jurorzy zakwalifikowali następujące osoby:

 

Kategoria I (7-9 lat):
Barbara Garlińska, Maja Kosma, Radosław Nowacki, Maja Słowik, Anna Zielińska

Kategoria II (10-12 lat)
Nina Filiks, Amelia Grochala, Weronika Kaniowska, Wojciech Misiowiec, Nadia Serek

Kategoria III (13-15 lat)
Zofia Dudek, „Królewiaczki”, Olaf Młodziński, Maria Piec, Hanna Ziomek

Kategoria IV (16-19 lat)
Patrycja Dukat, Maria Góral, Julia Mikuła, Jagoda Szczegielniak, Alicja Woldańska

Podczas koncertu finałowego laureaci zaprezentują się raz jeszcze w konkursowych piosenkach i dopiero wtedy poznają szczegółowy werdykt Jury. 

 

 

 

29 listopada

 

 

"Andrzejki w Paryżu"

 

 

 

 

 

 

Muzyka i podróżnicze opwieści o Paryżu były głównymi składnikami piątkowej imprezy pod tytułem "Andrzejki w Paryżu". Scenariusz, opowieści i fotografie były autorstwa Marzeny Kądzieli, zaś muzyczną oprawą zajęli się: akordeonista Jan Bukład, gitarzysta, kompozytor i aranżer Roman Cieślak, perkusista Zbigniew Werens. Francuskie piosenki przepieknie śpiewały Iwona Stępień - Baran i Kinga Kot. Francuskimi rogalikami i czerwonym winem częstowały Małgorzata Pasek i Urszula Nowicka, scenografią zajął się Paweł Stasiński. 

 

Publiczność, dla której zabrakło miejsc siedzących,  nuciła francuskie szlagiery, a na koniec nawet przy nich tańczyła. Były bisy i wspólne fotografie. "Andrzejki w Paryżu" okazały się sukcesem zespołu Miejsko - Gminnego Domu Kutury. Potwierdzali to obecni na imprezie między innymi Burmistrz Krzysztof Obratański z żoną Haliną, przewodniczący rady miejskiej Piotr Słoka, jego zastępca Zbigniew Kucharski i wiele, wiele innych osób.

 

 

 

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 1 wydarzeń w tym miesiącu

Zegar

Pogoda

Facebook

Imieniny