Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

MAJ 2019

Czcionka:

3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja

Braliśmy udział w uroczystościach z okazji 228. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Licealiści i studenci Uniwersytetu Trzeciego Maja pod artystyczną opieką Anny Wiadernej zaprezentowali program zarówno na placu przed Urzędem Miasta i Gminy jak i w kolegiacie pod wezwaniem św. Mikołaja. W popołudniowej, koncertowej części święta wystąpili wokaliści ze Studia Piosenki prowadzonego przez Romana Cieślaka i Macieja Lisowskiego. Gwiadą wieczoru był krakowski aktor i pieśniarz Jacek Wójcicki.

 

8 maja

Akcja "Stop Smog"

Miejsko–Gminny Dom Kultury w Końskich gościł w środę 8 maja przedstawicieli Fundacji „Zatrzymać czas”, którzy prowadzili ekologiczną akcję „Stop Smog”. Był teatrzyk, warsztaty, konkursy dla dzieci oraz prelekcja dla dorosłych. W akcji wzięły udziaieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

 

10 maja

"Old Marinners" - Gramy na żywo z Radiem Kielce.

W kolejnej edycji "Gramy na żywo z Radiem Kielce" wystąpił zaproszony przez Miejsko - Gminny Dom Kultury zespół szantowy "Old Marinners" ze Skarżyska Kamiennej i Suchedniowa. Muzycy swymi żywiołowymi, ale także nostalgicznymi piosenkami porwali całą licznie zgromadzoną publiczność.

 

11 maja

Sobotni festyn z Compensą

 

W parku, przed Miejsko - Gminnym Domem Kultury w Końskich trwał piknik zorganizowany przez firmę ubezpieczeniową Compensa we współpracy z naszą placówką. Na jego początku szef koneckiej filii Compensy Zbigniew Rurarz przekazał mieszkańcom miasta poprzez wiceburmistrzów Krzysztofa Jasińskiego i Marcina Zielińskiego defibrylator - urządzenie ratujące życie ludzkie. Wszystkie atrakcje imprezy były darmowe - zarówno dla dzieci jak i dorosłych. 

 

18 maja

Turniej Tenisa Stołowego w Rogowie

W Wiejskim Domu Kultury w Rogowie odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Domu Kultury. W zmaganiach sportowych wzią także udział dyrektor Piotr Salata.

 

23 maja

Wojewódzki konkurs OHP "Mam Talent"

Finał Wojewódzkiego Konkursu Artystycznego „Mam Talent” odbywał się w Końskich. Jego współorganizatorami były Świętokrzyska Komenda Wojewódzka Ochotniczych Hufców Pracy, konecki Ochotniczy Hufiec Pracy oraz Miejsko – Gminny Dom Kultury. Artystyczne popisy młodzieży można było oglądać w „Egipcjance”.

 

 

23 maja

Teart "Cenne rady"

 

24 maja

Dzień Maki w WDK Rogów

 

24 maja

"Moja Mama jak Muzyka"

Tradycyjnie z okazji Dnia Matki w Miejsko - Gminnym Domu Kultury odbył się koncert uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Końskich. 

 

30 maja

Artystyczne spotkanie w szkole w Rogowie

 

Odwiedziliśmy Szkołę Podstawową w Rogowie, by zachęcić młodzież do udziału w tworzeniu dziecięcej "Rogowianki". Naszym największym atutem byli niezwykli goście - zespół "Królewiaczki" ze Szkoły Podstawowej w Królewcu. To najpopularniejszy dziecięcy zespół w powiecie koneckim działający od 7 lat, kierowany obecnie przez panie Agnieszkę Nowacką i Annę Gorzelak. O idei powołania "Małej Rogowianki" mówiła zgromadzonym uczniom i nauczycielom instruktorka Miejsko - Gminnego Domu Kultury Anna Wiaderna, a muzyczną oprawą koncertu zajął się Maciej Lisowski. Tych, którzy chcą się zapisać do zespołu, prosimy o kontakt naszą nauczycielką klas I - III pani Katarzyną Kozerawską. Bardzo w to wierzę, że zespół "Mała Rogowianka" zostanie utworzony na początku przyszłego roku szkolnego.

 

31 maja

Wystawa przedszkolaków z Pomykowa

W Galerii DeK witaliśmy niezwykłych gości: przedszkolaków z Przedszkola w Pomykowie wraz z nauczycielkami i panią dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Ewą Szczepanik, wiceburmistrza Krzysztofa Jasińskiego, naczelnik Wydziału Edukacji Krystynę Milczarek. Goście z Pomykowa nie przybyli do nas przypadkowo - to autorzy i współautorzy prac plastycznych, jakie powstały w przedszkolu w ramach unijnego projektu "Niby tacy sami, a jednak inni". 

 

 

 

 

 


 

Kalendarium

Styczeń 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Zegar

Pogoda

Facebook

Imieniny