Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

PAŹDZIERNIK 2019

Czcionka:

10 października

Izabela Trojanowska w "Spotkaniu z gwiazdą"

Znana aktorka i piosenkarka była gościem czwartej edycji "Spotkania z  gwiazdą". Zagościła na scenie restauracji "Leliwa", która udzieliła nam gościny. Rozmowę z nią prowadził dzienikarz muzyczny Leszek Bonar. Artystka opowiadała o dziecięcych fastynacjach rysunkiem i śpiewaniem. Wybrała muzykę, co zaowocowało, już w dorosłym życiu, kilkoma płytami i współpracą z kompozytorami i tekściarzami z najwyższej półki. Podczas rozmowy nie mogło zabraknąć wspomnień z planu filmowego takich hitów telewizyjnych jak "Strachy" czy "Kariera Nikodema Dyzmy" oraz goszczącego na małym ekranie od 22 lat serialu "Klan". Izabala Trojanowska mówiła z dumą o swej córce, która jest prawniczką, o rodzicach, dzięki którym otrzymała katolickie wychowanie, o zamiłowaniu do podróży, jazdy na rowerze, tańca. Zaśpiewała największe przeboje, takie jak "Pieśń o cegle", "Wszystko czego dziś chcę", "Na skos". Zaprosiła też publiczność do wspólnego tańca. Na koniec otrzymała od widzów wielkie brawa, a od dyrektora Miejsko - Gminnego Domu Kultury Piotra Salaty bukiet róż.

 

18 października

Uczta z folklorem

Kolejna edycja "Uczty z folklorem" odbyła się przed Miejsko - Gminnym Domem Kultury późnym popołudniem. Tym razem Małgorzata Pasek i Urszula Nowicka na temat imprezy wybrały ziemniaki. Były ziemniaki pieczone i w grochówce. Panie przygotowywały też odpowiednie dodatki do zimniaków z ogniska. Muzycznie naszą ucztę uświetniły zespoły "Korniczanka" i Rogowianka, którym akompaniowali: Jan Bukład na akordeonie i Stanisław Sosonowski na skrzypcach.

 

24 października

Złote Gody

Miejsko - Gminny Dom Kultury przygotował program artystyczny na uroczystość Złotych Godów odbywającą się w "Astorii". Urząd Stanu Cywilnego i Burmistrz Końskich Krzysztof Obratański zaprosili 30 par, którzy mogą poszczycić się półwiecznym i dłuższym stażem małżeńskim. Wystąpiły zespoły "Korniczanka" i "Mały Dziebałtów" z Janem Bukładem oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku i młodzież szkolna w widowisku przygotowanym przez Annę Wiaderną.

 

25 października

Wernisaż wystawy poplenerowej "Sielpia - Końskie 2019"

Obrazy i fotografie, które powstały podczas czerwcowego VIII Pleneru Artystycznego "Sielpia - Końskie 2019", mogli oglądać goście wernisażu w Galerii "DeK" w Miejsko - Gminnym Domu Kultury w Końskich. Na wernisaż przybyło wielu artystów - uczestników pleneru, którym komisarz wystawy Kamila Dobrowolska wręczyła czerwone róże. Goście, wśród których znaleźli się między innymi burmistrz Krzysztof Obratański i jego zastępca Krzysztof Jasiński ujrzeli dobrze znane okolice widziane oczyma artystów z całej Polski. Wystawę można oglądać do końca listopada bieżącego roku.

Kalendarium

Styczeń 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Zegar

Pogoda

Facebook

Imieniny