Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

SIERPIEŃ 2019

Czcionka:

4 sierpnia

Muzykanty 2019

Adam Kocerba z Działoszyc i Kapela Ludowa imienia Tadeusza Kubiaka z Leśmierza to zdobywcy zwycięskich statuetek „Muzykantów 2019” odbywających się w niedzielę 4 sierpnia w Końskich. Jurorzy i organizatorzy podkreślają wysoki poziom zarówno solistów – instrumentalistów jak i kapel.

XV Konecki Przegląd Kapel i Solistów Instrumentalistów Ludowych „Muzykanty” organizowany przez Miejsko – Gminny Dom Kultury w Końskich zgromadził w niedzielne popołudnie wielu amatorów folkloru. Dla nich wystąpiło 24 kapel i 17 solistów, którzy oceniani byli przez jury w składzie: Leszek Ślusarski, Janusz Woś, Jerzy Szczyrba i Jan Bukład. Przesłuchania trwały przez wiele godzin i nie przerwał ich nawet rzęsisty letni deszcz.

Pierwsze miejsce w kategorii solistów - instrumentalistów zdobył Adam Kocerba z Działoszyc, który grał na trzyrzędowej harmonii polskiej. Drugie miejsce przypadło skrzypkowi Romanowi Wojciechowskiemu z Tomaszowa Mazowieckiego, trzecie Henrykowi Cackowi akordeoniście reprezentującemu Dom Kultury w Małogoszczu oraz Eugeniuszowi Karbownikowi skrzypkowi reprezentującemu Centrum Kultury w Piekoszowie. Wyróżnienia zdobyli: Andrzej Malik ze Skrzyńska grający na harmonii trzyrzędowej i Ryszard Wlazło z Dąbrowy Górniczej grający na harmonii pedałowej.

W kategorii kapel pierwsze miejsce przypadło Kapeli Ludowej imienia Tadeusza Kubiaka z Gminnego Ośrodka Kultury w Leśmierzu. Tworzą ją Paweł Ladorucki harmonista, Bębnista Andrzej Dobierzewski i skrzypaczka Natalia Kamecka. Drugie miejsce zdobyła Kapela Wiesławy Gromadzkiej ze Skrzynna, trzecie Kapela Jana Fokta z Jagodna. Jurorzy wyróżnili: Kapelę „Borynioki” z Lipiec Reymontowskich, Jana Wochniaka z Wieniawy, Krzysztofa Wieruszewskiego z Końskich, Kapelę z Dzielnej koło Opoczna i kapelę "Sami Swoi" ze Starej Błotnicy.

Wyniki konkursu ogłosił Leszek Ślusarski, nagrody finansowe wręczał dyrektor Miejsko – Gminnego Domu Kultury Piotr Salata. Głównym organizatorem był Roman Cieślak, w rolę prowadzących koncert wcieliły się Małgorzata Pasek i Urszula Nowicka. Imprezę uświetnili pokazem zwyczajów wiejskiej zagrody studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierunkiem Anny Wiadernej.

 

11 sierpnia

Gry i zabawy z dawnych lat

Dwa ognie i gra w kapsle okazały się przebojami niedzielnego popołudniowego spotkania dla całych rodzin. Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich zaprosił je do parku, aby wspólne pobawić się w gry, niekiedy już dawno zapomniane.
Imprezę "Gry i zabawy z dawnych lat" prowadził Aleksander Kopański, a w konkursach i zabawach wspierały go Małgorzata Pasek i Urszula Nowicka. Można było między innymi pokręcić się na kółku hula - hop, pograć w badmintona, poskakać na gumie czy skakankach. Ale największe emocje wzbudziły kapsle i dwa ognie. Bawili się doskonale i dzieciaki i ich rodzice.


 

15 sierpnia

Koncert zespołu 'Sufler" w kiie letnim w Końskich

Kolejny letni koncert w Sielpi zorganizowały dwie współpracujące ze sobą firmy: Zarząd Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi oraz Miejsko - Gminny Dom Kultury. Tym razem na scenie kina letniego wystąpił zespół "Sufler". Zabrzmiały największe hity "Budki Suflera". Publiczność bawiła się znakomicie!

 

 

 

Kalendarium

Sierpień 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Zegar

Pogoda