Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

SIERPIEŃ 2019

4 sierpnia

Muzykanty 2019

Adam Kocerba z Działoszyc i Kapela Ludowa imienia Tadeusza Kubiaka z Leśmierza to zdobywcy zwycięskich statuetek „Muzykantów 2019” odbywających się w niedzielę 4 sierpnia w Końskich. Jurorzy i organizatorzy podkreślają wysoki poziom zarówno solistów – instrumentalistów jak i kapel.

XV Konecki Przegląd Kapel i Solistów Instrumentalistów Ludowych „Muzykanty” organizowany przez Miejsko – Gminny Dom Kultury w Końskich zgromadził w niedzielne popołudnie wielu amatorów folkloru. Dla nich wystąpiło 24 kapel i 17 solistów, którzy oceniani byli przez jury w składzie: Leszek Ślusarski, Janusz Woś, Jerzy Szczyrba i Jan Bukład. Przesłuchania trwały przez wiele godzin i nie przerwał ich nawet rzęsisty letni deszcz.

Pierwsze miejsce w kategorii solistów - instrumentalistów zdobył Adam Kocerba z Działoszyc, który grał na trzyrzędowej harmonii polskiej. Drugie miejsce przypadło skrzypkowi Romanowi Wojciechowskiemu z Tomaszowa Mazowieckiego, trzecie Henrykowi Cackowi akordeoniście reprezentującemu Dom Kultury w Małogoszczu oraz Eugeniuszowi Karbownikowi skrzypkowi reprezentującemu Centrum Kultury w Piekoszowie. Wyróżnienia zdobyli: Andrzej Malik ze Skrzyńska grający na harmonii trzyrzędowej i Ryszard Wlazło z Dąbrowy Górniczej grający na harmonii pedałowej.

W kategorii kapel pierwsze miejsce przypadło Kapeli Ludowej imienia Tadeusza Kubiaka z Gminnego Ośrodka Kultury w Leśmierzu. Tworzą ją Paweł Ladorucki harmonista, Bębnista Andrzej Dobierzewski i skrzypaczka Natalia Kamecka. Drugie miejsce zdobyła Kapela Wiesławy Gromadzkiej ze Skrzynna, trzecie Kapela Jana Fokta z Jagodna. Jurorzy wyróżnili: Kapelę „Borynioki” z Lipiec Reymontowskich, Jana Wochniaka z Wieniawy, Krzysztofa Wieruszewskiego z Końskich, Kapelę z Dzielnej koło Opoczna i kapelę "Sami Swoi" ze Starej Błotnicy.

Wyniki konkursu ogłosił Leszek Ślusarski, nagrody finansowe wręczał dyrektor Miejsko – Gminnego Domu Kultury Piotr Salata. Głównym organizatorem był Roman Cieślak, w rolę prowadzących koncert wcieliły się Małgorzata Pasek i Urszula Nowicka. Imprezę uświetnili pokazem zwyczajów wiejskiej zagrody studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierunkiem Anny Wiadernej.

 

11 sierpnia

Gry i zabawy z dawnych lat

Dwa ognie i gra w kapsle okazały się przebojami niedzielnego popołudniowego spotkania dla całych rodzin. Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich zaprosił je do parku, aby wspólne pobawić się w gry, niekiedy już dawno zapomniane.
Imprezę "Gry i zabawy z dawnych lat" prowadził Aleksander Kopański, a w konkursach i zabawach wspierały go Małgorzata Pasek i Urszula Nowicka. Można było między innymi pokręcić się na kółku hula - hop, pograć w badmintona, poskakać na gumie czy skakankach. Ale największe emocje wzbudziły kapsle i dwa ognie. Bawili się doskonale i dzieciaki i ich rodzice.


 

15 sierpnia

Koncert zespołu 'Sufler" w kinie letnim w Sielpi

Kolejny letni koncert w Sielpi zorganizowały dwie współpracujące ze sobą firmy: Zarząd Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi oraz Miejsko - Gminny Dom Kultury. Tym razem na scenie kina letniego wystąpił zespół "Sufler". Zabrzmiały największe hity "Budki Suflera". Publiczność bawiła się znakomicie!

 

Dni Końskich 2019

17 - 18 sierpnia

Święto naszego miasta za nami. Mamy nadzieję, że podobał się Państwu program przygotowany przez Miejsko - Gminny Dom Kultury. Tradycyjnie oficjalnego otwarcie dokonał burmistrz Końskich Krzysztof Obratański, któremu towarzyszyli samorządowcy ze Słowacji, Ukrainy, Węgier, Końskich. Wytąpili wokaliści z naszego Studia Piosenki prowadzonego przez Macieja Lisowskiego i Romana Cieślaka: Dominika Jakubowska, Zuzanna Szlenk, Alicja Woldańska, Jadzia Kołodziej, Patrycja Dukat, Nina Filiks, Olaf Młodziński. Zaprezentowały się dobrzez już znani koneccy artyści: grupa Hash Cookie i Dominika Wróbel z zespołem. Byli artystyczni goście, zespoły Salan ze Słowacji The False z Węgier. Gwiazdami byli: w sobotę Dawid Kwiatkowski, a w niedzielę Marcin Daniec i zespół Brathanki.

Programowi artystycznemu towarzyszyło wesołe miasteczko, I Festiwal Food Trucków i wiele innych atrakcji.

 


31 sierpnia

Powiatowy Przegląd Wieńców Dożynkowych

Reprezentujący Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich zespół "Rogowianka" zdobył trzecie miejsce podczas I Powiatowego Przeglądu Wieńców Dożynkowych. Panie w swej siedzibie - w Wiejskim Domu Kultury w Rogowie od kilku tygodni wyplatały wieniec zgodnie z tradycją i wyłącznie z naturalnych składników - zbóż, kwiatów, traw. Pierwsze miejsce komisja ze Starostwa Powiatowego (organizatora imprezy) przyznała grupie z Kamiennej Woli w gminie Słupia Konecka, drugie - zespołow "Bębnowianka" z Bębnowa z gminy Gowarczów. Nasze zespoły kierowane przez Krystynę Nartowską: "Mały Dziebałtów" i "Sokołów" z akopmpaniamentem Jana Bukłada, Krzysztofa Wieruszewskiego i Andrzeja Kneza umilały uczestnikom uroczystoś czas swym śpiewem i tańcem.

31 sierpnia

Konecki Wrzesień. Część I

Apel Poległych przed Pomnikiem Partyznatów na koneckim cmentarzu otworzył oficjalnie Konecki Wrzesień 2019. Wystąpienia burmistrza Krzysztofa Obratańskiego i jego zastępcy Krzysztofa Jasińskiego przypomniały historię i cel organizowanego od lat 80. XX wieku patriotycznego święta, najpierw nieoficjalnego, potem największegj patriotycznej uroczystość samorządu koneckiego. Głos zabierali także goście, między innymi poseł Krzysztof Liiec czy wojewoda świętkrzyski Agata Wojtyszek. Był Apel Poległych, oddanie wystzałów w hołdzie bohaterom, wspólna modlitwa, składanie wieńców. Patriotycznymi wiersza,i uświetnił imprezę znany aktor Andrzej Młynarczyk.

 

 

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 1 wydarzeń w tym miesiącu

Zegar

Pogoda

Facebook

Imieniny