Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

CZERWIEC 2020

1 CZERWCA

Dzień Dziecka

To był wyjątkowy Dzień Dziecka, bo bez zabaw z milusińskimi w parku koło naszej placówki czy sali "Egipcjanki". Ze względu na czas epidemii musieliśmy zorganizować wszystkie atrakcje on - line.

Najpierw złożyliśmy dzieciakom życzenia z okazji ich święta i pokazaliśmy fotogalerię ze zdjęć z festynów z okazji Dnia Dziecka w ostatnich latach. Wielu bohaterów zdjęć znacznie już  wydoroślała...

Wicedyrektor zaprosiła na "Turystyczny Alfabet Marzeny Kądzieli. F jak... Finlandia", który tego dnia zagościł w Naantali w Krainie Muminków. Do tych bajkowych gospodarzy parku dołożył swą muzyczną premię Roman Cieślak, który wraz z Nadią Serek przygotował piosenkę z Krainy Muminków pod tytułem "Starlight". 

W południe z niezwykle energetyczną piosenką "Góry do góry" wystąpili wokaliści Studia Piosenki "Solo" prowadzonego przez Macieja Lisowskiego. W swych domach czy ogrodach zaśpiewali: Martyna Bąk, Kinga Chmielewska, Maja Grabarczyk, Amelia Grochala, Taja Kazimierska, Julia Kowalska, Radosław Nowacki, Maria Piec, Alicja Woldańska i Anna Zielińska. Przygotowanie, realizacja audio - wideo - Maciej Lisowski.

Nie mogło zabraknąć kulinarnej niespodzianki od Małgorzaty Pasek i Urszuli Nowickiej. Panie zaproponowały dzieciakom wspólne przygotowanie ciasteczek z ciasta francuskiego na dwa sposoby - na słodko i na słono.

Po południu, gdy zwykle zaczynał się festyn z okazji Dnia Dziecka, na scenę wszedł niezwykle barwny i zabawny klown, w rolę którego wcielił się instruktor słowa Aleksander Kopański. Pokazał dzieciakom, co można zrobić z podłużnych baloników i złożył najmłodszym życzenia.

Na koniec dnia do swej ceramicznej pracowni zaprosił Paweł Stasiński. Tu bowiem po trzech miesiącach ponownie rozpoczęły się zajęcia. Ich pierwszymi uczestnikami, z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa, byli mali ceramicy: Julia, Tosia i Janek.

 

5 CZERWCA

ROMEO I JULIA

 

Piękna plenerowa sceneria naszego parku, a dokładnie miejsce wokół Leliwy przenosi nas do Włoch - renesansowej Werony, gdzie rozgrywa się dramat Williama Shakespeare’a "Romeo i Julia".
Scena II drugiego aktu to jedna z piękniejszych historii miłosnych, czyli scena balkonowa, która ma miejsce w ogrodzie Capuletów. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest Anna Wiaderna z Miejsko - Gminnego Domu Kultury w Końskich, która przygotowała scenariusz oraz wyreżyserowała widowisko. Wspaniale swoje role odegrała młodzież koneckich liceów, która z wielką radością wzięła udział w tym widowisku.
Tytułowe role zagrali : Julia Wąsik - Julia Kamil Cholewa - Romeo oraz narratorzy Filip Cieślik i Alicja Woldańska. Ponadto Ala uświetniła wokalnie to przedsięwzięcie. 

 

10 czerwca

Prelekcja Tadeusza Grajpla

"Jak drzeworytem dawne księgi tworzono i zdobiono" to tytuł wykładu konecczanina Tadeusza Grajpla właściciela Pracowni Badań i Edukacji Historycznej. Podczas wykładu on - line Tadeusz Grajpel dzielił się z internautami swą wiedzą na temat drzeworytów, druku, materiałów do nich wykorzystywanych.

 

 18 CZERWCA

FINISAŻ WYSTAWY CERAMICZNEJ

 

 

 Finisaż (zakończenie) wystawy ceramiki uczestników zajęć ceramicznych prowadzonych w Domu Kultury przez Pawła Stasińskiego. 

 

23 czerwca

Wykład Tadeusza Grajpla

"Podróże przodków przez świat legend i odkryć geograficznych w drzeworytach utrwalone" to temat wykładu Tadeusza Grajpla, właściciela Pracowni Badań i Edukacji Historycznej w Końskich. 

 

24 CZERWCA

MAGICZNA NOC ŚWIETOJAŃSKA

 

Puszczanie wianków na wodę w dniu św. Jana to już tradycja. Sceneria na Browarach pozwala nam ten piękny i radosny zwyczaj realizować. Miejsko -Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza do obejrzenia barwnego widowiska z muzyką, tańcem i opowieścią o miłości odnalezionej w tę niezwykłą "Magiczną Noc Świętojańską". Program artystyczny przygotowany został pod kierunkiem Anny Wiadernej przy udziale młodzieży koneckich liceów oraz przedstawicieli Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Główne role zagrają: Julia Wąsik, Alicja Woldańska i Teresa Dunajska. W wydarzeniu wezmą również udział: Antonella Chianese, Zuzia Szlenk, Basia Bogacka, Katarzyna Pytlasińska, Julia Nowek, Barbara Zenka, Kamil Cholewa, Filip Cieślik, Mikołaj Radek, Kuba Zbróg, Bartek Sota i Mateusz Kupis. Scenariusz i reżysera widowiska Anna Wiadrna o oprawę muzyczną zadbali: Roman Cieślak i Jan Bukład, zdjęcia i montaż Aleksander Kopański.

 

25 czerwca

Spotkanie z poezją Elżebiety Musiał

Internauci mogli zapoznać się z twórczością Elżebiety Musiał, poetki, eseistki, publicystki, graficzki, stypendystki Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, członkini Związku Literatów Polskich, Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.

 

26 czerwca

"Z DeKa Franty"

Roman Cieślak, Jan Bukład i Zbigniew Werens nagrali piekny utwór "Petite fleur".

 
 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 1 wydarzeń w tym miesiącu

Zegar

Pogoda

Facebook

Imieniny