Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

KWIECIEŃ 2020

1 kwietnia

Wystawa on - line "Ceramika"

Wystawę, na którą składają się prace uczestników zajęć w pracowni ceramicznej prowadzonej przez Pawła Stasińskiego, mieliśmy otworzyć w marcu. Ze względu na epidemię nie mogliśmy tego zrobić na żywo. Przygotowaliśmy więc otwarcie on - line. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie Miejsko - Gminnego Domu Kultury. W rolę gospodarzy wcielili się dyrektor Piotr Salata i instruktor Paweł Stasiński. Wystawę można oglądać na naszej stronie facebookowej. 

1 kwietnia

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Świat za oknem"

Rozstrzygnęliśmy konkurs fotograficzny "Świat za oknem". Nadeszło około 150 prac z całej Polski. Pierwsze miejsce w kategorii dziecięcej zdobyła Tatiana Nowakowska z Bedlenka, w kategorii młodzieżowej Bartłomiej Zieliński z Końskich, a wkategoriidorosłych Aneta Kubicka z Pabianic. Gratulujemy! Nagrody wyślemy pocztą. 

3 kwietnia

"Piosenka jest dobra na wszystko" 

Koncert wokalistów Studia Piosenki "SOLO" prowadzonego przez Macieja Lisowskiego miał odbyć się w "Egipcjance". Ze względu na pandemię przenieśliśmy go do intarnetu. Na fanpage'u MGDK oglądaliśmy popisy wokalne Kingi Chmielewskiej, Barbary Garlińskiej, Mai Kosmy, Anny Zielińskiej, Tai Kazimierskiej i Pauliny Stoińskiej.

 

7 kwietnia

"Muzyką zwalczamy zarazę"

Mini koncert on - line w wykonaniu Romana Cieślaka (gitara) i Jana Bukłada (akrodeon). 

 

15 kwietnia

"Mój Pupil, mój Przyjaciel"

Ogłosiliśmy konkurs fotograficzny dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zadaniem uczestników jest zrobienie ciekawych zdjęć swoim psom, kotom, jeżom, kanarkom, chomikom, królikom... 

 

15 kwietnia

"Piosenka z szuflady"

Konkurs na tekst piosenki, melodię lub całą piosenkę skierowaliśmy do uczniów szkół podstawowch i średnich z powiatu koneckiego. Jeśli do muzyka Romana Cieślaka nadejdą ciekawe propozycje, w niedalekiej przyszłości przygotujemy z nich koncert.

 

17 kwietnia

Kolejny mini koncert w wykonaniu Romana Cieślaka i Jana Bukłada. Zabrzmiał utwór Cole'a Portera "I love Paris".

 

19 kwietnia

Nasz instruktor - muzyk Roman Cieślak podróżuje z gitarą po muzyce folmowej. Zabrzmiała na naszej stronie internetowej piękna "Kołysanka" Krzysztofa Komedy Trzcińskiego z filmu "Dziecko Rosamery" Romana Polańskiego.

 

20 kwietnia

"Gotuj z Domem Kultury"

To nowa inicatywa on - line Małgorzaty Pasek, która na oczach internautów przygotowała danie, którym był chleb w jajku.

 

22 kwietnia

"Wiersze ze starego kuferka"

Z inicjatywy prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Jolanty Rydzewskiej i naszego instruktora słowa Aleksandra Kopańskiego zaprosiliśmy osoby, które kochają poezję, do nagrywania wierszy swoich, przyjaciół czy też uznanych poetów i przysyłania ich do nas. Z materiału powstanie wieczór poezji.

 

23 kwietnia

Koncert on - line "Wiosenne marzenia"

Wokaliści ze Studia Piosenki Vocalove Domini Wróbel zaprezentowali się w internetowym koncercie. Wystąpili: Kamil Szmeiduch, Maja Słowik, Maja Kamoda, Milena Piwowarczyk, Zuzanna Wojcierowska, Amelia Majchrzak, Emilia Mazur, Adrianna Kwiatkowska, Klaudia Makuch.

 

24 kwietnia

Koncert on - line "Moja muzyka to ty"

Przed internautami zaprezentowali się podopieczni Macieja Lisowskiego ze Studia Piosenki "SOLO" z grupy starszej: Julia Kowalska, Dominika Jakubowska, Dominika Deszczyńska, Alicja Woldańska, Jagoda Szczegielniak.

 

26 kwietnia

Warsztaty ceramiczne

Paweł Stasiński rozpoczął warsztaty ceramiczne on - line pod hasłem "Ceramika dla początkujących". Podczas spotkań zapoznaje internautów różnymi technikami lepienia z gliny.

 

30 kwietnia

Turystyczny Alfabet Marzeny Kądzieli

Wicedyrektor naszej placówki zaprezentowała pierwszy odcinek swych turystycznych wspomnień uszeregowanych według alfabetu. Pierwszy odcinek to "A jak... Andaluzja"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 1 wydarzeń w tym miesiącu

Zegar

Pogoda

Facebook

Imieniny