Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

KWIECIEŃ 2020

Czcionka:

1 kwietnia

Wystawa on - line "Ceramika"

Wystawę, na którą składają się prace uczestników zajęć w pracowni ceramicznej prowadzonej przez Pawła Stasińskiego, mieliśmy otworzyć w marcu. Ze względu na epidemię nie mogliśmy tego zrobić na żywo. Przygotowaliśmy więc otwarcie on - line. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie Miejsko - Gminnego Domu Kultury. W rolę gospodarzy wcielili się dyrektor Piotr Salata i instruktor Paweł Stasiński. Wystawę można oglądać na naszej stronie facebookowej. 

1 kwietnia

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Świat za oknem"

Rozstrzygnęliśmy konkurs fotograficzny "Świat za oknem". Nadeszło około 150 prac z całej Polski. Pierwsze miejsce w kategorii dziecięcej zdobyła Tatiana Nowakowska z Bedlenka, w kategorii młodzieżowej Bartłomiej Zieliński z Końskich, a wkategoriidorosłych Aneta Kubicka z Pabianic. Gratulujemy! Nagrody wyślemy pocztą. 

3 kwietnia

"Piosenka jest dobra na wszystko" 

Koncert wokalistów Studia Piosenki "SOLO" prowadzonego przez Macieja Lisowskiego miał odbyć się w "Egipcjance". Ze względu na pandemię przenieśliśmy go do intarnetu. Na fanpage'u MGDK oglądaliśmy popisy wokalne Kingi Chmielewskiej, Barbary Garlińskiej, Mai Kosmy, Anny Zielińskiej, Tai Kazimierskiej i Pauliny Stoińskiej.

 

7 kwietnia

"Muzyką zwalczamy zarazę"

Mini koncert on - line w wykonaniu Romana Cieślaka (gitara) i Jana Bukłada (akrodeon). 

 

15 kwietnia

"Mój Pupil, mój Przyjaciel"

Ogłosiliśmy konkurs fotograficzny dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zadaniem uczestników jest zrobienie ciekawych zdjęć swoim psom, kotom, jeżom, kanarkom, chomikom, królikom... 

 

15 kwietnia

"Piosenka z szuflady"

Konkurs na tekst piosenki, melodię lub całą piosenkę skierowaliśmy do uczniów szkół podstawowch i średnich z powiatu koneckiego. Jeśli do muzyka Romana Cieślaka nadejdą ciekawe propozycje, w niedalekiej przyszłości przygotujemy z nich koncert.

 

17 kwietnia

Kolejny mini koncert w wykonaniu Romana Cieślaka i Jana Bukłada. Zabrzmiał utwór Cole'a Portera "I love Paris".

 

19 kwietnia

Nasz instruktor - muzyk Roman Cieślak podróżuje z gitarą po muzyce folmowej. Zabrzmiała na naszej stronie internetowej piękna "Kołysanka" Krzysztofa Komedy Trzcińskiego z filmu "Dziecko Rosamery" Romana Polańskiego.

 

20 kwietnia

"Gotuj z Domem Kultury"

To nowa inicatywa on - line Małgorzaty Pasek, która na oczach internautów przygotowała danie, którym był chleb w jajku.

 

22 kwietnia

"Wiersze ze starego kuferka"

Z inicjatywy prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Jolanty Rydzewskiej i naszego instruktora słowa Aleksandra Kopańskiego zaprosiliśmy osoby, które kochają poezję, do nagrywania wierszy swoich, przyjaciół czy też uznanych poetów i przysyłania ich do nas. Z materiału powstanie wieczór poezji.

 

23 kwietnia

Koncert on - line "Wiosenne marzenia"

Wokaliści ze Studia Piosenki Vocalove Domini Wróbel zaprezentowali się w internetowym koncercie. Wystąpili: Kamil Szmeiduch, Maja Słowik, Maja Kamoda, Milena Piwowarczyk, Zuzanna Wojcierowska, Amelia Majchrzak, Emilia Mazur, Adrianna Kwiatkowska, Klaudia Makuch.

 

24 kwietnia

Koncert on - line "Moja muzyka to ty"

Przed internautami zaprezentowali się podopieczni Macieja Lisowskiego ze Studia Piosenki "SOLO" z grupy starszej: Julia Kowalska, Dominika Jakubowska, Dominika Deszczyńska, Alicja Woldańska, Jagoda Szczegielniak.

 

26 kwietnia

Warsztaty ceramiczne

Paweł Stasiński rozpoczął warsztaty ceramiczne on - line pod hasłem "Ceramika dla początkujących". Podczas spotkań zapoznaje internautów różnymi technikami lepienia z gliny.

 

30 kwietnia

Turystyczny Alfabet Marzeny Kądzieli

Wicedyrektor naszej placówki zaprezentowała pierwszy odcinek swych turystycznych wspomnień uszeregowanych według alfabetu. Pierwszy odcinek to "A jak... Andaluzja"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Październik 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Zegar

Pogoda

Facebook

Imieniny