Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

LIPIEC 2020

1 lipca

Drzeworyty Tadeusza Grajpla

Tadeusz Grajpel wystąpił na naszej scenie on - line z kolejnym wykładem na temat drzeworytów. Tematem prelekcji były "Trudy życia codziennego i rozrywki przodków w drzeworytach przedstawione.

 

2 lipca

Spotkanie z poezją Elżbiety Musiał

Konecka poetka, eseistka, publicystka, graficzka wystąpiła przed kamerą Aleksandra Kopańskiego z własną twórczością w cyklu "Gry do - słowne".

 

3 lipca

Śpiewa Nadia Serek

Na klipie zrealizowanym przez naszą placówkę wystąpiła młoda wokalistka ze Studia Piosenki Nadia Serek. Internauci mogą podziwiać ją w piosence autorstwa Krzesimira Dębskiego i Jacka Cygana pod tytułem "Stan pogody".

 

9 lipca

Jan Bukład na ludowo

W cyklu muzyki ludowej wystąpił nasz instruktor muzyczny, akordeonista Jan Bukład, który na letniej scenie zaprezentował "Polkę mijaną".

 

6 lipca

Wakacje w Kornicy

Wiejski Dom Kultury w Kornicy przez dwa tygodnie (od 6 do 17 lipca) w godzinach 14 - 16 zapraszał dzieci w ramach Wakacyjnego Klubu Dziecka na różnorodne zabawy, grym zajęcia tematyczne.

 

9 lipca

Poezja Elżbiety Musiał

Kolejna odsłona koneckiej poetki Elżbiety Musiał w cyklu "Gry do - słowne". Tym razem wiersz z tomiku "Ja o jednym imieniu".

 

10 lipca

Wakacyjny Klub Dziecka

Wakacyjny Klub Dziecka ze względu na ograniczenia pandemiczne działał w ograniczonym składzie. Na lipcowym turnusie trwającym od 6 do 10 lipca bawiło się i wypoczywało 15 dzieci w wieku od 7 do 13 lat.

 

10 lipca

Śpiewa Patrycja Dukat

Parycja Dukat ze Studia Piosenki z akompaniamentem Romana Cieślaka zaprezentowała piosenkę "Gravity" z repertuaru Sary Baveilles. Teledysk zrealizował Alek Kopański.

 

14 lipca

Wyzwanie #gaszynchallange

Miejski Dom Kultury w Opocznie nominował nas do udziału w akcji pomocy chorym dzieciom #gaszynchallange. Podjęliśmy wyzwanie, ćwiczyliśmy pod kierunkiem naszego dyrektor Piotra Salaty i nominowaliśmy do kontynuowania akcji Urząd Miasta i Gminy oraz Bibliotekę Publiczną imienia Cezarego Chlebowskiego w Końskich.

 

16 lipca

Poezja Elżbiety Musiał

Kolejna poetycka odsłona Elżbiety Musiał, koneckiej poetki.

 

18 lipca

Bajowe DEKlamacje czyli bajki dla dzieci i dorosłych prezentuje nasz instruktor słowa Aleksander Kopański.

 

26 lipca

Śpiewa Jagoda Szczegielniak

Dla internautów zaśpiewała Jagoda Szczegielniak ze Studia Piosenki "SOLO". Jagoda zaprezentowała utwór z repertuaru Dawida Podsiadło "Nieznajomy".

 

26 lipca

W niedzielę 26 lipca w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbył się ostatni z przeglądów do finałowej gali 44. Buskich Spotkań z Folklorem, który wyłonił ostatnich finalistów imprezy. W przesłuchaniach udział wzięło łącznie 11 wykonawców i zespołów ludowych.
Rada Artystyczna w składzie: dr Alicja Trukszyn – kulturoznawca Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, Michał Stachurski i Radosław Pach – muzycy z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, po wysłuchaniu wszystkich występów postanowiła zakwalifikować do finału 7 uczestników i zespołów śpiewaczych. W gronie nominowanych, którzy powalczą o nagrodę Grand Prix im. Piotra Gana dla najlepszej kapeli oraz nagrodę im. Haliny Szelestowej dla najlepszego solisty lub zespołu śpiewaczego znaleźli się Bogusław Kuśmierczyk (członek zespołu „Sokołów) i Zespół Śpiewaczy „Sokołów”(Krystyna Nartowska, Krystyna Stolarska, Irena Pasińska, Zofia Hernoga, Teresa Styś, Krystyna Kołtonowska, Justyna Mika , Alina Cholewa) działający pod patronatem Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich.
 
30 lipca
Poezja Elzbiety Musiał
 
Kolejna odsłona poezji koneckiej twórczyni z cyklu "Gry do - słowne".

 

 

 

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 1 wydarzeń w tym miesiącu

Zegar

Pogoda

Facebook

Imieniny