Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

LUTY 2020

1 lutego 2020

Otwarcie Wiejskiego Domu Kultury w Kornicy po remoncie

W sobotę 1 lutego uroczyście otwarto Wiejski Dom Kultury po generalnym remoncie. Uroczystość prowadzili: sołtys Kornicy Elżbieta Piotrowska i przewodniczący Wspólnoty Gruntowej Wsi Kornica Tadeusz Obratański. Wystąpiły "Korniczanki" oraz grupa artystów z koneckiego domu kultury z widowiskiem "Naszej babci pierzowiny".

 

3 - 7 lutego

II turnus "Ferii z domem kultury"

Blisko 30 dzieci brało udział w drugim turnusie "Ferii z domem kultury". Od poniedziałku do piątku pracowali z nimi nasi instruktorzy.

W poniedziałek uczestnicy zajęć poznawali się ze sobą oraz z instruktorami: Kamilą Dobrowolską, Maciejem Lisowskim i Romanem Cieślakiem. Brali udział w zajęciach plastycznych i muzycznych. We wtorek pojechali do kina w Drzewicy na film pod tytułem "Kraina Lodu 2". W środę wraz z Małgorzatą Pasek i Urszulą Nowicką dzieci przygotowywały sałatkę jarzynową, zaś z Pawłem Stasińskim zajmowały się lepeiniem ozdób z gliny. W czwartek grupa odwiedziła burmistrza Końskich Krzysztofa Obratańskiego, zwiedziła salę konferencyjną Urzędu Miasta i Gminy, Straż Miejską, Muzeum Regionalne PTTK, Centrum Informacji Turystycznej oraz Bibliotekę Publiczną imienia Cezarego Chlebowskiego. W piątek na finał dzieci bawiły się na balu karnawałowym oraz brały udział w spektaklu krakowskiego iluzjonisty Andrzeja Fidzińskiego.

7 lutego

20-lecie Studia Piosenki Macieja Lisowskiego

 

Piękny koncert odbył się w "Egipcjance" z okazji 20-lecia Studia Piosenki prowadzonego przez Maćka Lisowskiego. Studio Piosenki otrzymało tego dnia imię "Solo". W koncercie wystąpili obecni podopieczni Maćka, jak również absolwenci. W ich gronie tych drugich znaleźli się: Tomasz Kulczyk, Sylwia Kulczyk, Magdalena Rut, ULa Szlenk, Agata Mikołajczyk, Kamila Musiał, Daria Piol, Karolina Wiśniewska, Ola Malicka, Jagoda Szczegielniak. Był urodzinowy tort, którym Maciek poczęstował wszystkich gości. Imprezę zakończył wraz z żoną Izą Lisowską piosenką "Coś optymistycznego". 

14 lutego

"Uczta z folklorem" po góralsku

Tym razem twórczynie cyklu "Uczta z folklorem": Małgorzata Pasek i Urszula Nowicka zaprosiły... w góry. To była "Uczta z folklorem" po góralsku. Były skoczne piosenki śpiewane przez połączone zespoły "Korniczanka" i "Rogowianka" oraz publiczność, opowieści i anegdoty spod Tatr oraz dania, którymi częstowano gości. Publiczność mogła skosztować kwaśnicy oraz bułeczek z pastą serową. Zespołom akompaniowali Jan Bukład na akordeonie oraz Stanisław Sosnowski na skrzypcach.

21 lutego

Koncert zespołu "Marek Werens Band"

Szósta edycja koncertów pod hasłem "Gramy na żywo z Radiem Kielce" zgromadziła w "Egipcjance" tłumy. To za sprawą zespołu Marek Werens Band, który zaprezentował piosenki Marka Werensa, które powstały na przestrzeni lat. Z muzykiem śpiewała publiczność, bowiem, jak się okazało, wiele piosenek stąporkowskiego kompozytora zyskało miano przebojów. Były, brawa, bisy, życzenia, autografy. Materiał muzyczny zarekestrowany w Miejsko - Gminnym Domu Kultury będzie wykorzystany w audycji "Made in Kielce" Radia Kielce. 

28 lutego

Wieczór z karaoke

Pierwszy raz organizowaliśmy, na wyraźne życzenie naszych widzów, wieczór karaoke. W kamerlanym gronie każdy mógł wyjść na scenę i zaśpiewać wybrany przez siebie utwór. Do występów zachęcała prowadząca imprezę Urszula Nowicka oraz wicedyrektor Marzena Kądziela. Długą listę piosenek przygotował Maciej Lisowski.

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 1 wydarzeń w tym miesiącu

Zegar

Pogoda

Facebook

Imieniny