Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

MARZEC 2020

Czcionka:

6 marca

"Dzień Kobiet we Włoszech"To kolejna z cyklu muzyczno - podróżniczych imprez Miejsko - Gminnego Domu Kultury, których pomysłodawczynią jest wicedyrektor Marzena Kądziela, która opowiadała o Włoszech i pokazywała między innymi swoje zdjęcia. 

Za muzykę, aranżację utworów odpowiadał Roman Cieślak, który wraz z Janem Bukładem, Zbyszkiem Werensem, Iwoną Stępień - Baran, Kingą Kot i Konradem Kamizelę zafundowali publiczności fantastyczną muzyczną włoską ucztę. 

W rolę Starszych Panów Dwóch wcielili się Henryk Kosierkiewicz i Grzegorz Maślak.

Ucztę dla ciała, czyli włoskie przekąski przygotowały Urszula Nowicka i Małgorzata Pasek. O dekorację zadbali Kamila Dobrowolska, Paweł Stasiński i Anna Wiaderna.

 

7 marca

Dzień Kobiet w WDK Rogów

Na spotkanie z okazji Dnia Kobiet zaprosiła instruktorka Urszula Nowicka. Wystąpiły przedszkolaki z Zespołu Placówek Oświatowych w Rogowie oraz "Rogowianka". Życzenia dla pań złożyli wiceburmistrz Końskich Marcin Zieliński oraz sołtys Rogowa oraz radny miejski Marek Kozerawski. Na koniec gospodyni WDK zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek.

 

8 marca

Dzień Kobiet w WDK Kornica

Mnóstwo gości zawitało w niedzielę, 8 marca do Wiejskiego Domu Kultury w Kornicy, które zorganizowała instruktorka Małgorzata Pasek. Dla gości wystąpili: tancerki z Koneckiego Klubu Tańca "Spin" prowadzonego przez Piotra Mostowskiego, podopieczni Romana Cieślaka ze Studia Piosenki: Nadia Serek, Patrycja Dukat, Olaf Młodziński, Jadzia Kołodziej, a także Wiktoria Krawczyk z WDK Kornica i zespół "Korniczanka". Życzenia złożyli paniom wiceburmistrz Końskich Marcin Zieliński oraz przewodniczący zarządu Wiejskiej Wspólnoty Gruntowej Tadeusz Obratański. Na koniec gospodni zaprosiła na słodki poczęstunek.

 

8 marca

"Sufler" z koncertem w hołdzie Romualdowi Lipce

Miejsko - Gminny Dom Kultury zorganizował w restauracji "Leliwa" koncert w hołdzie zmarłemu na początku lutego kompozytorowi Romualdowi Lipce. Jego przeboje wykonał zespół "Sufer" nagradzany przez licznie zgromadzoną publiczność owacjami na stojąco. Wystąpili: Zbigniew "Bunio" Bukowiecki, Kinga Kot, Marek Werens, Zbigniew Werens, Krzysztof Śliwiński, Lolek Niedzielski, Jacek Cedler.

Jako support zagrał "Marek Werens Band" w składzie: Marek Werens, Zbigniew Werens, Sebastian Werens, Sławek Radzimiński, Damian Gola, Kamila Musiał i Ania Pasieka.

 

13 marca

Odwołane imprezy  i zajęcia

W związku z epidemią koronawirusa, zgodnie z decyzją Premiera RP, postanowiliśmy odwołać wszystkie planowane zajęcia oraz imprezy do odwołania. Od poniedziałku 16 marca pracujemy zdalnie, w placówce wprowadziliśmy dyżury. Naszą działalność przenosimy do internetu, a konkretnie na stronę facebookową Miejsko - Gminnego Domu Kultury.

 

18 marca

Jesteśmy w projekcie "Zaproś nas do siebie"

Miło nam poinformować, że Miejsko - Gminny Dom Kultury zakwalifikował się do programu Narodowego Centrum Kultury "Zaproś nas do siebie". Konecka plaówka jest na liście 16 instytucji kultury z całej Polski, jako jedyna z województwa świętokrzyskiego. Program przewiduje bezpłatne warsztaty, szkolenia, wymianę doświadczeń. Niestety, ze względu na epidemię koronawirusa, spotkania na żywo są przesunięte. Szkolenia mamy odbywać przez internet.

24 marca

Fotograficzny konkurs "Świat za oknem"

Fakt, że pracujemy zdalnie, nie oznacza, że przerywamy działania i relacje z sympatykami domu kultury. Ogłosiliśmy konkurs fotograficzny pod tytułem "Świat za oknem". Namawiamy do siedzenia w domu i obserwowania tego, co dzieje się na zewnątrz. Prace będziemy oceniać w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzieży i dorosłych. Na początku kwietnia ogłosimy zwycięzców, o których wyślemy nagrody rzeczowe.

24 marca

Miło nam poinformować, że osiem wokalistek Studia Piosenki prowadzonego przez Romana Cieślaka, Studia Piosenki "SOLO" prowadzonego przez Macieja Lisowskiego oraz Studia Vocalove Dominiki Wróbel zakwalifikowało się do finału IV Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Dzieci i Młodzieży "Złoty Mikrofon". To: Maja Słowik, Barbara Garlińska, Maja Kosma, Nina Filiks, Amelia Grochala, Patrycja Dukat, Alicja Woldańska i Jagoda Szczegielniak. Ze względu na epidemię organizatorzy odłożyli finał na czas przyszły. 

 

27 marca

Ceramiczne wyzwanie. Rozdajemy glinę!

I my ulegliśmy modzie na internetowe wyzwania! Paweł Stasiński przygotował glinę, którą jego podopieczni z pracowni ceramicznej, mogli odebrać zupełnie bezpłatnie, jednak pod warunkiem, że w domach przygotują prace, którymi pochwalą się za pomocą zdjęć i filmików. Wyzwanie podjęło kilkadziesiąt osób.

 

 

 

 

Kalendarium

Styczeń 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Zegar

Pogoda

Facebook

Imieniny