Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

PAŹDZIERNIK 2020

2 października

"Złoty Mikrofon" w Opocznie

Miło nam donieść, że młode wokalistki ze Studia Piosenki "SOLO" prowadzonego przez Macieja Lisowskiego znalazły się w gronie laureatów IV Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Złoty Mikrofon". Amelia Grochal zdobyła III miejsce w kategorii młodzieży z klas 7 - 8, a Maja Kosma wyróżnienie w kategorii dzieci z klas I - III. Gratulujemy wokalistkom i opiekunowi!

2 października

Fim eksperymentalny Elżbiety Musiał

https://www.youtube.com/watch?v=zFl64WmMF3o&feature=share&fbclid=IwAR3iDAr7fCgVzyRMGwaNnraSNR4gopN4fqGzpRGREkfQd0Rv7kI85M-EoGw

Konecka poetka i malarka Elżbieta Musiał z naszą pomocą, a konkretnie Aleksandra Kopańskiego, stworzyła film eksperymentalny, w którym słowo, obraz, muzyka, grafika łamią wszelkie konwencje. Jego tytuł to "Miej choć odwagę pamiętać". Poezję Elżbiety Musiał prezentują aktorzy Kazimierz Mazur i Agata Sobota, na wiolonczeli gra Ilona Basiak. Produkcji muzycznej, realizacji i montażu dźwięku podjął się Bartek Gartnet. Etiudy i montaż filmowy Aleksander Kopański. 

Premiera filmu miała miejsce w Domu Literatury w Warszawie w ramach 49. Warszawskiej Jesieni Poezji.

3 października

Podsumowanie Przeglądu Kół Gospodyń Wiejskich "Tradycja Kołem Gospodyń się Toczy"

Wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Końskie otrzymały nagrody za udział w promowaniu tradycji ziemi koneckiej. Program artystyczny przygotował Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Organizatorem głównym przeglądu był Urząd Miasta i Gminy w Końskich.

4 października

Bajkowe DEKlamacje

Tym razem w rolę deklamatora wcielił się Henryk Kosierkiewicz z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Usłyszeliśmy utwór "Okulary" Juliana Tuwima.

11 października

Bajkowe DEKlamacje

"Skarżypyta" Jana Brzechwy w wykonaniu Aleksandra Kopańskiego.

18 października 

Bajkowe DEKlamacje

Tym razem do naszego studia zawitał burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański. Pan burmistrz przedstaił wiersz Juliana Tuwima 'Spóźniony słowik".

25 października

Bajkowe DEKlamacje

Usłyszeliśmy "Stefka Burczymuchę" Marii Konopnickiej w interpretacji Henryka Kosierkiewicza aktywnego studenta z Uniwersytetu Trzeciego Weku.

27 października

Uczta z folklorem po warszawsku

Ze względu na obostrzenia związane z epidemią kolejną edycję "Uczty z folklorem" musieliśmy przenieść do internetu. Pomysłodawczynie cyklu Urszula Nowicka i Małgorzata Pasek tym razem zaprosiły nas do starej Warszawy. Opowiadały o zwyczajach i kuchni warszawskiej i oczywiście przygotowywały tradycyjną potrawę, tym razem pyzy po warszawsku.

Dawne szlagiery z ulic stolicy zagrali Roman Cieślak i Jan Bukład czyli zespół Z DeKa Franty.

 
 
 
 

 

 

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 1 wydarzeń w tym miesiącu

Zegar

Pogoda

Facebook

Imieniny