Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

SIERPIEŃ 2020

2 sierpnia

Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich

 

Przegąd Kół Gospodyń Wiejskich "Tradycja kołem się toczy" zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy w Końskich oraz Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich odbywał się w arku przed placówką kultury. Gospodynie reprezentujące kilkanaście miejscowości z gminy Końskie rywalizowały w kategorii najpiękniejszy bukiet z ziół i kwiatów. Były też pptrawy regionalne oraz występy artystyczne młodzieży ze szkół średnich oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

2 sierpnia

"Bajkowe DEKlamacje"

"Dyrektor i pomnik" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w wykonaniu Aleksandra Kopańskiego mogliśmy słuchać online w cyklu "Bajkowe DEKlamacje".

7 sierpnia

Koncert zespołu Marek McCarron Motyka Trio"

W kinie letnim w Sielpi odbył się koncert, który wspólnie zorganizowali: Zarząd Ośrodkami Sportu i Rekreacji oraz Miejsko - Gminny Dom Kultury.

9 sierpnia

Koncert na trawie Free Time Jazz

Z cyklu koncertów na trawie przed Miejsko - Gminnym Domem Kultury wystąpił zespół "Free Time Jazz Trio" z muzyką "Od Bacha do Jarretta". 

16 sierpnia

Koncert na trawie "Z DeKa Franty"

Z cyklu "Koncert na trawie" wystąpili muzycy z Miejsko - Gminnego Domu Kultury: Roman Cieślak (gitara), Jan Bukład (akordeon) i Zbigniew Werens (perkusja).

16 sierpnia

Bajkowe DEKlamacje

W dzisiejszych "Bajkowych DEKlamacjach: wystąpiło Ilona Kazimierska. Pani Ilona zaprezentowała wiersz Juliana Tuwima pod tytułem  Słoń Trąbalski".

22 sierpnia

 

Przeglą Kół Gospodyń Wiejskich

Kolejna edycja prezentacji Kół Gospodyń Wiejskich odbyła się w parku, przed naszą placówką. Organizatorzy imprezy to: Urząd Miasta i Gminy oraz Miejsko - Gminny dom Kultury.  

23 sierpnia

Bajkowe "DEKlamacje"

"Żabę" Jana Brzechwy zaprezentowała Jolanta Rydzewska, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

30 sierpnia

Bajkowe "DEKlamacje"

Tym razem w rolę recytatorki wcieliła się Barbara Zenka z zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pani Barbara przedstawiła 'Wyprawę misiów" Katarzyny Nowakowskiej.

 

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 1 wydarzeń w tym miesiącu

Zegar

Pogoda

Facebook

Imieniny