Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Grudzień 2021

Grudzień

2 grudnia

Złote Gody w Astorii

 

Jubileusz 50 - lecia pożycia małżeńskiego czyli "ZŁOTE GODY", w której mieliśmy przyjemność uczestniczyć, odbyła się w restauracji ASTORIA. Był tort, kwiaty i mnóstwo serdeczności. Całą imprezę uświetnił program artystyczny zrealizowany przez Dom Kultury w Końskich, który z udziałem młodzieży i członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku przygotowała i prowadziła Anna Wiaderna.

 

3 grudnia

Rozświetlenie choinki w parku

 

Jak co roku przed Urzędem Miasta i Gminy w Końskich z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia rozbłysła wspaniała choinka. Uczestniczyły w tym wydarzeniu dzieci z koneckich przedszkoli ,władze miasta i mieszkańcy. Oczywiście był tam też obecny konecki Dom Kultury. Pomimo chłodu atmosfera była bardzo gorąca!

 

3 grudnia

Finał Sceny 2021

W Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich miał miejsce Koncert Finałowy XXV Koneckiego Przeglądu Form Estradowych „SCENA 2021”.

Zaprezentowali się podczas niego laureaci naszego przeglądu jeszcze raz wykonując utwory, którymi w ubiegły piątek podczas przesłuchań konkursowych wyśpiewali nagrody.

O tym jakie nagrody i miejsca zdobyli dowiedzieli się Oni dopiero dziś.

Fundatorami nagród byli: Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich, Urząd Miasta i Gminy w Końskich oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Końskich.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

================================

XXV Konecki Przegląd Form Estradowych

SCENA 2021”

LISTA LAUREATÓW

================================

KATEGORIA I (7-9 lat)

I MIEJSCE: Adrian Mazur – „Chciałem być”

II MIEJSCE: Zofia Wilk – „Śpiewam i tańczę”

III MIEJSCE: Maja Słowik – „I'll be standing”

WYRÓŻNIENIE: Anna Zając – „Śmieszna piosenka”

WYRÓŻNIENIE: Zespół „Malinki” – „W moim ogródeczku”

KATEGORIA II (10-12 lat)

I MIEJSCE: Jakub Frączyk – „Zakazany owoc”

I MIEJSCE: Nadia Serek – „Czas nas uczy pogody”

II MIEJSCE: Marta Marczyńska – „Czarno-biały film”

III MIEJSCE: Alicja Michalczyk – „Królowa dram”

WYRÓŻNIENIE: Anna Dziubińska – „Radość najpiękniejszych lat”

KATEGORIA III (13-15 lat)

I MIEJSCE: Olaf Młodziński – „Misty”

II MIEJSCE: Marianna Stępień – „Another Love”

III MIEJSCE: Weronika Kaniowska – „Love on the Brain”

KATEGORIA IV (16-19 lat)

I MIEJSCE: Agnieszka Burtan – „Nie wie nikt”

II MIEJSCE: Nicola Walczyk – „Jak na lotni”

III MIEJSCE: Dawid Wąsik – „Writing's On The Wall”

GRAND PRIX: Jagoda Szczegielniak – „Crazy in Love”

 

6 grudnia

Objazdowe Mikołajki

 

Święty Mikołaj, Śnieżynka i bałwanek Olaf odwiedzili w śnieżny grudniowy poniedziałek dzieciaki z Końskich. Było wiele radości, a atmosfera, mimo chłodu, gorąca.

Jak informuje dyrektor Miejsko – Gminnego Domu Kultury Piotr Salata, pomysł na objazdowe mikołajki wziął się z potrzeby czasu i ograniczeń pandemicznych. Kadra domu kultury, podobnie jak podczas Dnia Dziecka 2021, chciała spotkać się z milusińskimi, jednak nie w tradycyjny sposób podczas balu czy koncertu. Postanowiono wyruszyć w podróż – nie saniami, ale bryczką pana Jana.

- Wymyśliliśmy objazdowe mikołajki, w czym bardzo nam pomógł pan Jan Brzeski, który zajechał swą piękną bryczką zaprzężoną w konie po naszego Mikołaja – mówi dyrektor. - Jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni. Do bryczki zasiedli oprócz świętego Mikołaja ubranego w tradycyjny strój także Śnieżynka i ulubieniec dzieciaków z filmu Kraina Lodu – bałwanek Olaf. Taka ekipa ruszyła w miasto wzbudzając wielkie zainteresowanie nie tylko maluchów. Pogoda nam sprzyjała – jak na zawołanie zaczął padać śnieg tworząc prawdziwie zimową scenerię.

Ekipa świętego Mikołaja odwiedziła kilka przedszkoli, tych, do których można było bez przeszkód dotrzeć. Rozdawała słodkie upominki. Dzieciaki witały niezwykłych gości z wielkim entuzjazmem odwdzięczając się nie tylko uśmiechem, ale i piosenkami o świętym Mikołaju.

Możemy zdradzić, że w rolę bohatera z piękną brodą, odzianego w czerwone szaty wcielił się Aleksander Kopański, a jego pomocnikami byli Małgorzata Pasek i Maciej Lisowski.

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 1 wydarzeń w tym miesiącu

Zegar

Pogoda

Facebook

Imieniny