Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Luty 2021


1 lutego

Zagadka Tygodnia

Zagadkę Tgodnia, konkurs z upominkiem, zadawały Małgorzata Pasek i Urszula Nowicka.

 

3 lutego 

Domowa ceramika

Szkliwienie bskwitu oraz opróżnianie pieca ceramicznego były tematami spotkania online z Pawłem Stasińskim.

 

4 lutego

Muzyczne podróże

Tym razem muzyczne podróże zawiodły Romana Cieślaka i Jana Bukłada do Panamy. Muzycy zaprezentowali utwór Carlosa Elety Almarara z 1955 roku pod tytułem "Histori de un amor". 

 

5 lutego

Turystyczny Alfabet Marzeny Kądzieli

Po kilkumiesięcznej przerwie powrócił Turystyczny Alfabet Marzeny Kądzieli. Marzena Kądziela zabrała nas na wyspy Galapagos. Realizacją wspomnień i fotografii zajął się Aleksander Kopański.

 

7 lutego

Bajkowe DEKlamacje

W niedzielny wieczór zabrzmiał wiersz "Psie smutki" Jana Brzechwy w wykonaniu Urszuli Nowickiej.

 

8 lutego

Zagadka Tygodnia

Kolejną zagadkę online zadały Małgorzata Pasek i Urszula Nowicka.

 

9 lutego

Śpiewa Nina Filiks

Wokalistka Nina Filiks zaprezentowała piosenkę "Happier" z repertuaru Eda Sheerana w aranżacji Romana Cieślaka, który także akompaniował Ninie. Wideo zrealizowane przez Aleksandra Kopańskiego promuje Koncert Walentynkowy.

 

11 lutego

Częściowe otwarcie domu kultury

Dyrektor MGDK Piotr Salata, zgodnie z zarządzeniami Ministerstwa Kultury i Sztuki, ogłosił częściowe otwarcie naszej placówki. Oznacza to, że od 15 lutego wznawiamy zajęcia indywidualne - muzyczne czy plastyczne. Możemy także, zgodnie z rozporządzeniami, prowadzić próby. Wciąż jednak wydarzenia typu koncerty czy wystawy mogą odbywać się jedynie online, bez udziału publiczności.

 

11 lutego

Faworki na karnawał

Urszula Nowicka i Małgorzata Pasek w cyklu "Gotuj z Domem Kultury" zaprosiły dziś do wspólnego smażenia karnawałowego przysmaku - faworków.

 

12 lutego

Kartki na Walentynki

Instruktorka plastyki Kamila Dobrowolska zachęcała do samodzielnego wykonywania kartek walentynkowych.

 

14 lutego

Koncert Walentynkowy 

"Miłość rośnie wokół nas" to tytuł koncertu, jaki wicedyrektor Marzena Kądziela wraz z muzykiem Romanem Cieślakiem przygotowali z okazji Walentynek. Wiersze miłosne poetów z ziemi koneckiej: Agnieszki Czarneckiej, Janiny Malickiej, Czesława Nowaka i Marcina Michalczyka przedstawili: Urszula Nowicka, Anna Wiaderna, Marzena Kądziela, Małgorzata Pasek i Aleksander Kopański. Piosenki, w aranżacjach Romana Cieślaka i z jego akompaniamentem zaśpiewały: Nadia Serek, Nina Filiks, Patrycja Dukat, Marysia Frączyk, Alicja Woldańska, Kinga Bukowiecka - Kot i Iwona Stępień - Baran. Koncert zrealizował Aleksander Kopański, scenografię wykonali Kamila Dobrowolska i Maciej Lisowski.

 

14 lutego

Bajkowe DEKlamacje

Miniaturkę teatralną na podstawie wiersza Juliana Tuwima "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci" przedstawił Aleksander Kopański.

 

15 lutego

Zagadka Tygodnia

Urszula Nowicka zaprezentowała kolejna Zagadkę Tygodnia.

 

17 lutego

Skrzynka pomysłów

Skrzynka, do której można wrzucać listy z pomysłami na nowe wydarzenia, zajęcia, przedsięwzięcia domu kultury, zawisła przed wejściem do placówki. To inicjatywa dyrektora Piotra Salaty, który pragnie namówić mieszkańców miasta i gminy Końskie do współtworzenia oferty kulturalnej. Swe pomysły można wysyłać też poprzez messengera oraz za pomocą poczty internetowej.

 

17 lutego

Zaproszenie do udziału w Kiermaszu Wielkanocnym

Instruktorka plastyki Kamila Dobrowolska organizuje Kiermasz Wielkanocny online. Wytwórcy koszyczków, palemek, pisanek, serwet i wszelkich wielkanocnych ozdób mogą do 12 marca przysyłać zdjęcia swoich prac z ich wyceną. Te zdjęcia zostaną zaprezentowane na fanpagu Miejsko - Gminnego Domu Kultury w Końskich. Chętni do zakupu ozdób będą mogli skontaktować się bezpośredni z rękodzielnikami.

 

18 lutego 

"Libertango" i ZDeKa Franty"

Utwór Astora Piazzoli w stylu "Nuevo tango" pod tytułem "Libertango" zaprezentowali muzycy z Miejsko - Gminnego Domu Kultury w Końskich: Jan Bukład, Roman Cieślak i Zbigniew Werens czyli "ZDeKa Fanty". Realizacja wideo Aleksander Kopański.

 

19 lutego

Turystyczny Alfabet Marzeny Kądzieli. H jak... Hawana

Wicedyrektor Marzena Kądziela zaprezentowała zdjęcia i swoje wspomnienia z podróży do stolicy Kuby Hawany. Realizacja cyklu to dzieło Aleksamdra Kopańskiego.

 

20 lutego

"Zakochani". Śpiewa Alicja Woldańska

Wspomnienie z Koncertu Walentynkowego. Piosenkę z repertuaru Natalii Kukulskiej "Zakochani" w aranżacji Romana Cieślaka i z jego akompaniamentem śpiewa Alicja Woldańska. Realizacja Aleksander Kopański.

 

21 lutego

"When All Said Done" śpiewa Marysia Frączyk

Wspomnienie z Koncertu Walentynkowego w wykonaniu Marysi Frączyk w aranżacji Romana Cieślaka i z jego akompaniamentem. Realizacja wideo Aleksander Kopański.

 

21 lutego

Bajkowe DEKlamacje

Tym razem do prezentacji popularnego wiersza została zaproszona prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Jolanta Rydzewska. Usłyszeliśy "Trudny rachunek" Juliana Tuwima.

 

22 lutego 

Zagadka Tygodnia

Urszula Nowicka i Małgorzata Pasek wystąpiły na fanpagu MGDK z kolejną zagadką.

 

23 lutego

"Z DeKa Franty" grają walca

Roman Cieślak, Jan Bukład i Zbigniew Werens zabrali nas na początek wieku XX. Usłyszeliśmy walca "Fale Amuru", który skomponował Max Kyuss w 1907 roku.

 

27 lutego

"Love songs"

W cyklu "Love songs" - piosenkach o miłości zaaranżowanych przez Romana Cieślaka i nagranych z jego akompaniamentem wystąpiła Nadia Serek. Usłyszeliśmy piosenkę Eltona Johna "Can You Feel the Love Tonight" (polski tytuł "Miłość rośnie wokół nas"). Utwór zdobył w 1994 roku Oscara oraz nagrodę Grammy.  

 

28 lutego

"Love songs"

W cyklu "Love songs" - piosenkach o miłości zaaranżowanych przez Romana Cieślaka i nagranych z jego akompaniamentem wystąpiła Nina Filiks. Usłyszeliśmy piosenkę z repertuaru Arian Grande pod tytułem "Almost is Never Enough".

 

28 lutego

"Sen o ZOO"

Teresa Dunajska przedstawiła w cyklu Bajkowe DEKlamacje wiersz Katarzyny Chowaniec "Sen o ZOO".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 1 wydarzeń w tym miesiącu

Zegar

Pogoda

Facebook

Imieniny