Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Maj 2021

2 maja

3 maja we wspomnieniach

Zaprosiliśmy naszych odbiorców na wspomnieniowy spacer po uroczystościach, jakie odbywały się w Końskich z okazju Święta Konstytucji 3 Maja na przestrzeni lat. Autorką zdjęć jest Marzena Kądziela. Autorem realizacji pokazu Aleksander Kopański.

 

3 maja

Święto Konstytucji 3 Maja

Abym ujrzał Ojczyznę niepodległą i szczęśliwą” to tytuł krótkiego programu Miejsko – Gminnego Domu Kultury, który uświetnił obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Końskich. Program przygotowany przez Annę Wiaderną oraz, muzycznie, przez Romana Cieślaka, nasi artyści przedstawili w kolegiacie świętego Mikołaja przed mszą świętą w intencji Ojczyzny.

Znaleźli się w nim najważniejsi bohaterowie tamtych wydarzeń jak urodzony w Końskich marszałek Stanisław Małachowski, król Stanisław August Poniatowski, książę Adam Czartoryski, hrabia Ignacy Potocki.

Wystąpili Rafał Włodarczyk, Bartek Sota, Michał Gawroński, Mikołaj Radek, Wojciech Kołodziejczyk, Antonella Chianese.

Śpiewali: Alicja Woldańska, Nadia Serek i Daniel Feliński.

Swą obecnością, w strojach z epoki, uświetnią studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Teresa Dunajska, Barbara Zenka, Henryk Kosierkiewicz, Marian Paras.

 

3 maja

2021 Rokiem Poetów i Konstytucji 3 Maja

Anna Wiaderna zaprosiła na spotkanie z Wielkim Konecczaninem czyli współtwórcą Konstytucji 3 Maja Stanisławem Małachowskim.

 

3 maja

Gwiazdy polskiej estrady na koneckiej trzeciomajowej scenie

Dokonaliśmy podsumwania artystycznych wydarzeń, jakie miały miejsce na plenerowej scenie Miejsko - Gminnego Domu Kultury w Końskich podczas Świąt Konstytucji 3 Maja na przestrzeni lat. Fotografie gwiazd polskiej estrady można było oglądać na tle pieknego utworu "My Way" w aranżacji i wykonaniu Romana Cieślaka. 

A kogo zobaczyliśmy? Między innymi Zbigniewa Wodeckiego, Hannę Banaszak, Edytę Geppert, Andrzeja Sikorowskiego, Meli Koteluk, Jacka Wójcickiego, Dorotę Miśkiewicz, Stanisława Soykę i innych.

 

5 maja

Śpiewa Ania Zając

 

Wokalistka Studia Piosenki SOLO prowadzonego przez Macieja Lisowskiego wystąpiła z domowego studia online z piosenką "Każdy ma jakiegoś bzika". 

 

13 maja

 

14 maja

 

16 maja

Bajki na dobranoc nie tylko dla dzieci...

Wiersz Juliana Tuwima pod tytułem "Pstryk" przeczytał Bartosz Wesołowski.

 

 

 

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 1 wydarzeń w tym miesiącu

Zegar

Pogoda

Facebook

Imieniny