Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Maj 2021

Czcionka:

2 maja

3 maja we wspomnieniach

Zaprosiliśmy naszych odbiorców na wspomnieniowy spacer po uroczystościach, jakie odbywały się w Końskich z okazju Święta Konstytucji 3 Maja na przestrzeni lat. Autorką zdjęć jest Marzena Kądziela. Autorem realizacji pokazu Aleksander Kopański.

 

3 maja

Święto Konstytucji 3 Maja

Abym ujrzał Ojczyznę niepodległą i szczęśliwą” to tytuł krótkiego programu Miejsko – Gminnego Domu Kultury, który uświetnił obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Końskich. Program przygotowany przez Annę Wiaderną oraz, muzycznie, przez Romana Cieślaka, nasi artyści przedstawili w kolegiacie świętego Mikołaja przed mszą świętą w intencji Ojczyzny.

Znaleźli się w nim najważniejsi bohaterowie tamtych wydarzeń jak urodzony w Końskich marszałek Stanisław Małachowski, król Stanisław August Poniatowski, książę Adam Czartoryski, hrabia Ignacy Potocki.

Wystąpili Rafał Włodarczyk, Bartek Sota, Michał Gawroński, Mikołaj Radek, Wojciech Kołodziejczyk, Antonella Chianese.

Śpiewali: Alicja Woldańska, Nadia Serek i Daniel Feliński.

Swą obecnością, w strojach z epoki, uświetnią studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Teresa Dunajska, Barbara Zenka, Henryk Kosierkiewicz, Marian Paras.

 

3 maja

2021 Rokiem Poetów i Konstytucji 3 Maja

Anna Wiaderna zaprosiła na spotkanie z Wielkim Konecczaninem czyli współtwórcą Konstytucji 3 Maja Stanisławem Małachowskim.

 

3 maja

Gwiazdy polskiej estrady na koneckiej trzeciomajowej scenie

Dokonaliśmy podsumwania artystycznych wydarzeń, jakie miały miejsce na plenerowej scenie Miejsko - Gminnego Domu Kultury w Końskich podczas Świąt Konstytucji 3 Maja na przestrzeni lat. Fotografie gwiazd polskiej estrady można było oglądać na tle pieknego utworu "My Way" w aranżacji i wykonaniu Romana Cieślaka. 

A kogo zobaczyliśmy? Między innymi Zbigniewa Wodeckiego, Hannę Banaszak, Edytę Geppert, Andrzeja Sikorowskiego, Meli Koteluk, Jacka Wójcickiego, Dorotę Miśkiewicz, Stanisława Soykę i innych.

 

5 maja

Śpiewa Ania Zając

 

Wokalistka Studia Piosenki SOLO prowadzonego przez Macieja Lisowskiego wystąpiła z domowego studia online z piosenką "Każdy ma jakiegoś bzika". 

 

13 maja

 

14 maja

 

16 maja

Bajki na dobranoc nie tylko dla dzieci...

Wiersz Juliana Tuwima pod tytułem "Pstryk" przeczytał Bartosz Wesołowski.

 

 

 

 

Kalendarium

Listopad 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Zegar

Pogoda

Facebook

Imieniny