Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

2022 Nasze imprezy

6 stycznia

Koncert Noworoczny

 

 

Polskie i światowe piosenki świąteczne zabrzmiały w "Egipcjance". Koncert przygotował Roman Cieślak. Wystąpili: Maria Frączyk, Alicja Woldańska, Patrycja Dukat, Agnieszka Burtan, Jadwiga Kołodziej, Olaf Młodziński.

Koncert prowadziła Anna Wiaderna.

 

14 stycznia

Kolędy i pastorałki Studia Piosenki SOLO

 

 

Koncert "Kolędy i pastorałki" przygotował Maciej Lisowski. W koncercie zaśpiewali członkowie Studia Piosenki SOLO: Alicja Woldańska, Apolonia Cacek, Pola Grzegorczyk, Anna Zielińska i Amelia Grochala; duety: Paulina Stoińska i Martyna Durlik, Anna Dziubińska i Kinga Chmielewska, Maria Piec i Julia Kowalska, Martyna Bąk i Maja Obratańska, Anna Zając i Marika Kopańska, Nicola Walczyk i Zofia Saik, Barbara Garlińska i Maja Kosma oraz tria: Natalia Czarnota, Hania Wilk i Marta Radzimińska; Nadia Kocowicz, Daria Serek i Julia Lipińska; Marta Marczyńska, Jakub Frączyk i Radosław Nowacki.

 

17 - 21 stycznia

I turnus "Ferii z Domem Kultury"

 

 

30 dzieci wzięło udział w zajęciach I turnusu. Prowadzili je Kamila Dobrowolska, Piotr Mostowski, Aleksander Kopański, Maciej Lisowski, Roman Cieślak, Paweł Stasiński. Oprócz zabawy z instruktorami dzieci uczestniczyły w wycieczce do kieleckiego kina ("O czym teraz marzą zwierzęta"), a także w warsztatach wyrabiania lizaków Manufaktury Słodyczy z Kielc.

 

21 stycznia

Koncert Studia Vocalove "Otuleni Magią Świąt"

 

 

Dominika Wróbel zaprosiła na koncert w wykonaniu Studia Piosenki Vocalove. Wystąpili: Zofia Wilk, Adrian Mazur, Eryk Mazur, Maja Słowik, Adrianna Kwiatkowska, Milena Piwowarczyk, Lena Serek, Liliana Pietrzak, Maja Dyła, Marta Bednarczyk i Kamil Szmeiduch.

 

24 - 28 stycznia

II turnus "Ferii z Domem Kultury"

 

 

30 dzieci brało udział w drugim turnusie feryjnej akcji. Zajęcia prowadzili: Kamila Dobrowolska, Maciej Lisowski, Aleksander Kopański, Paweł Stasiński, Roman Cieślak. Dzieci były w kieleckim kinie na filmie "Sing 2", uczestniczyły też w warsztatach Manufaktury Słodyczy z Kielc.

 

30 stycznia

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

 

75 wolontariuszy skupionych przy sztabie Miejsko - Gminnego Domu Kultury kwestowało w 38 punktach Końskich i okolicy. Szef sztabu Krzysztof Kowalski prowadził aukcję, podczas której wylicyowano przedmioty za 8 256 zł. Ogólnie w puszkach znalazło się 57 818,19 zł. Najaktywniejszym wolontariuszem został Dawid Solarz, w którego puszce było 3 711,62 zł.

 

LUTY

 

Rozpoczęliśmy przenosiny naszych pracowni do nowej siedziby Miejsko - Gminnego Domu Kultury przy ulicy Partyznatów 9. Swe pracownie zaczęli urządzać: plastyczka Kamila Dobrowolska, muzycy Roman Cieślak i Maciej Lisowski oraz Aleksander Kopański, który bęzie prowadził zajęcia ze sztuk wizualnych. Trwają także prace przy tworzeniu studia nagrań i sali prób.

 

 

24 lutego

Wieczór karnawałowy w WDK Rogów

 

 

 

Popularne pieśni, tańce i wspólne biesiadowanie były elementami czwartkowego spotkania w Wiejskim Domu Kultury w Rogowie. O to, by goście byli zadowoleni, zadbały organizatorki: Urszula Nowicka i Małgorzata Pasek oraz mistrz akordeonu Jan Bukład.

 

Spotkanie adresowane było przede wszystkim do członków Klubów Seniora w Rogowie i Kornicy oraz Koła Gospodyń Wiejskich. Jednak, ja zapewniały organizatorki, mile widziani byli wszyscy, którzy zdecydowali się na odwiedziny w rogowskiej placówce. Przybył radny miejski i sołtys Rogowa Marek Kozerawski z małżonką, poetka Janina Malicka, fotograf uwieczniający między innymi piękne miejsca Końskich i okolic Krzysztof Kamiński.

 

Gości powitały gospodynie, po czym na stołach, zgodnie z tradycją pojawiły się pączki. Na tym jednak nie koniec. Biesiadnicy mogli skosztować także innych słodkości oraz pysznej zupy gulaszowej, swojskiego chleba, pierogów.

 

Później rolę muzycznego przewodnika objął znakomity muzyk, akordeonista, muzyczny opiekun zespołów takich jak „Rogowianka” obchodząca w minionym roku 35-lecie czy „Korniczanka”. Z jego akompaniamentem goście śpiewali znane dobrze pieśni biesiadne.

Przy dźwiękach muzyki goście rozpoczęli też tańce zachęceni przez pierwszą parę czyli Urszulę Nowicką i radnego Marka Kozerawskiego.

 

Pomoc dla Ukrainy

 

Rozpoczęliśmy zbiórkę darów dla uchodźców z Ukrainy, którzy tymczasowy dom znaleźli w ośrodkach wczasowych w Sielpi oraz u rodzin na ziemi koneckiej. 

Sala wystaw zamieniła się w magazyn, do którego przybywają zarówno darczyńcy, jak i obywatele Ukrainy.

 

MARZEC

 

8 marca

Filmowy Dzień Kobiet w Kornicy

 

Specjalnie dla pań Wiejski Dom Kultury w Kornicy zorganizował seans filmowy ze słodką niespodzianką.

 

11 marca

Dzień Kobiet z Big Bandem Domu Kultury

 

 

 

Inauguracyjny koncert Big Bandu Domu Kultury w Końskich był strzałem w dziesiątkę. Okazało się bowiem, że nowa formacja pod dyrekcją Rafała Kądzieli zadowoliła gusta muzyczne widzów w każdym wieku. Podczas koncertu była okazja do finansowej pomocy dla uchodźców z Ukrainy.

Jak mówi dyrektor Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Końskich Piotr Salata, powołanie zespołu bigbandowego w naszym mieście było jego zawodowym marzeniem. - Po kilu latach to marzenie się spełniło – mówił podczas piątkowego koncertu w „Egipcjance”. - Udało się namówić do współpracy znakomitego doświadczonego muzyka Rafała Kądzielę, a także instrumentalistów i to w różnym wieku. Dziś Big Band Domu Kultury, dla którego szukamy nazwy, prezentuje się na naszej scenie po raz pierwszy zaledwie po dwóch miesiącach prób.

Potem na scenę wkroczył dyrygent Rafał Kądziela, nagrodzony wielkimi brawami oraz Aleksander Kopański prowadzący koncert. Nie tylko przedstawiał muzyków, ale opowiadał też o prezentowanych przez nich utworach. A były to takie sweengowo – jazzowe hity jak: „Oye Como Va”, „Sway”, „Comin’ Home Baby”, „Misty”, „My Little Suede Shoes”, „All of Me”, „Mały kwiatek”, „Fly Me to the Moon”, „Chameleon”. Niektóre z nich publiczność usłyszała w wersji instrumentalnej, kilka zaśpiewała owacyjnie przyjmowana trójka solistów: Iwona Stępień – Baran, Dominika Wróbel oraz Olaf Młodziński. W jednym z utworów wystąpił mistrz akordeonu Jan Bukład, który także otrzymał gromkie brawa.

Big Band Domu Kultury nie mógł zejść ze sceny bez bisu, na który złożył się niezwykle energetyczny utwór „Sway” znakomicie zaśpiewany przez Dominikę Wróbel.

Na koniec koncertu dyrektor Piotr Salata zapewnił, że zespół pracuje w Miejsko – Gminnym Domu Kultury nad rozszerzeniem repertuaru, a efekty pracy poznamy w kolejnych miesiącach.

W skład Big Bandu Domu Kultury pod dyrekcją Rafała Kądzieli wchodzą: Zofia Frączyk – flet poprzeczny, Jakub Frączyk – flet poprzeczny, Izabela Wojcierowska – saksofon altowy, Irmina Staromłyńska – saksofon altowy, Piotr Mokrowiecki – saksofon tenorowy, Marzena Węgrzynowska – saksofon tenorowy, Szymon Jakóbczyk – klarnet, saksofon tenorowy, Krzysztof Śliwiński – piano, Paweł Koczaj – gitara basowa, Iwona Stępień – Baran – instrumenty perkusyjne, Roman Cieślak – gitara, Emil Kędzior – trąbka, Mateusz Domagała – trąbka, Janusz Majewski – trąbka, Zbigniew Werens – perkusja.

Warto dodać, że koncertowi towarzyszyła zbiórka pieniędzy na pomoc dla Ukrainy, którą zorganizowało Stowarzyszenie TAK dla Końskich z pomocą Małgorzaty Kani i Pawła Starkiewicza z Jednostki Strzeleckiej 2026 Końskie.

 

13 marca

Koncert "Solidarni z Ukrainą"

 

 

Wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w Miejsko – Gminny Domu Kultury w Końskich w niedzielny wieczór. Na scenie „Egipcjanki” 13 marca zagrały czołowe zespoły wywodzące się z Końskich z legendarnym „UZI” na czele. Celem koncertu było zebranie funduszy na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

- Postanowiliśmy zorganizować akcję, która zachęciłaby do wspólnego działania koneckich artystów i tych, którzy kochają dobrą muzykę – informuje dyrektor Miejsko – Gminnego Domu Kultury Piotra Salata. - Stwierdziliśmy, że oprócz zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy możemy także zorganizować koncert „Solidarni z Ukrainą”. Z propozycją zwróciliśmy się do zespołów, które swe muzyczne korzenie mają w naszym mieście. Cieszymy się, że muzycy zareagowali bardzo pozytywnie. Wstępem na koncert było wykupienie cegiełki za 20 złotych i wrzucenie tych pieniędzy do puszek przygotowanych przez Stowarzyszenie TAK dla Końskich. Opiekę nad puszkami sprawowali członkowie Jednostki Strzeleckiej 2026 Końskie.

O tym wszystkim dyrektor poinformował widzów licznie zgromadzonych w „Egipcjance”. Potem już scena zapełniła się fantastycznymi muzykami. Najpierw wystąpił zdobywca wielu ogólnopolskich nagród zespół „Hash Cookie” w składzie: Daria Pol, Grzegorz Salata, Kamil Klusek, Piotr Cieślak. Potem grały i śpiewały formacje: „HOOK” w składzie: Mateusz Salata, Paweł Okła, Bartek Adamczyk, Marcin Padusiński; „”MW Band” czyli Marek Werens, Zbigniew Werens, Sebastian Werens, Sławek Radzymiński i Piotr Zaborowski, „”UZI” - Marcin Turno, Zbigniew „Bunio” Bukowiecki, Jan Salata, Marcin Jasiński. Ten ostatni to prawdziwa legenda koneckiego rocka, który reaktywował się po wielu latach przerwy.

Jeden z utworów prezentowanych na scenie na pewno na długo pozostanie w pamięci widzów. To „Sława Ukrainie” napisana „z porywu serca” przez Marka Werensa i wykonany przez jego band.

W sumie podczas dwóch koncertów udało się zebrać do puszek blisko 6000 złotych, które trafiły na specjalnie przez Urząd Miasta i Gminy w Końskich utworzone konto.

 

21 marca

Pierwsze zajęcia taneczne w nowej siedzibie

 

23 marca

Ceramika z ukraińską młodzieżą

 

 

Na lekcję ceramiki zaprosił ukraińską młodzież Miejsko – Gminny Dom Kultury w Końskich. Zajęcia odbywały się w Rogowie, a prowadził je Paweł Stasiński.
- Zaproponowaliśmy młodzieży ukraińskiej, która obecnie przebywa w hotelu Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach udział w naszych zajęciach – informuje dyrektor Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Końskich Piotr Salata. - Zgłosiło się siedem osób, które, dzięki uprzejmości dyrekcji modliszewickiego ośrodka, zostały dowiezione do Wiejskiego Domu Kultury w Rogowie. Tam czekał na młodzież instruktor ceramiki Paweł Stasiński.
Denis, dwóch Wladyslawów, Maria, Mariana, Wika i Aleksander pod opieką instruktora uczyli się przygotowywania glinianej masy, a potem formowania z niej różnych przedmiotów – od miseczek, wazoników, po figury, które potem zdobiono kolorowymi farbami. Wzruszające były serca w barwach ukraińskiej flagi – żółtej i niebieskiej.
Młodzież wraz z rodzinami uciekła do podkoneckich Modliszewic między innymi z Tarnopola, Żytomierza, Białej Cerkwi, Mikołajewa.
 
22 kwietnia
 
Koncert OLD MARINNERS
 
 
 
Energetyczny, żywiołowy, pełem morskich opowieści koncert odbył się w piątek 22 kwietnia w "Egipcjance".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 1 wydarzeń w tym miesiącu

Zegar

Pogoda

Facebook

Imieniny