Skip to content
plakat Senioralia pion

Koneckie Senioralia 2022

Koneckie Senioralia współorganizują: Uniwersytet Trzeciego Wieku, Sekcja Emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego, Rada Seniorów, Dom Dziennego Pobytu z Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Miejsko – Gminny Dom Kultury i Urząd Miasta i Gminy Końskie.

Koneckie Senioralia rozpoczną się w niedzielę 24 lipca o godzinie 16. koło „Egipcjanki”. Wtedy sprzed sceny wyruszy korowód członków senioralnych grup na paradę, która przejdzie przez park w kierunku Biblioteki Pedagogicznej, a potem ulicy Mieszka 1.

Po oficjalnym otwarciu imprezy wspólnym wykonaniem pieśni „Żyjmy pełnią życia” na scenie pojawiać się będą senioralne grupy artystyczne: chóry, kabarety, wokaliści, recytatorzy. Będzie pokaz mody w wykonaniu seniorek.

Do strefy artystycznej dołączą także goście. Wystąpią: Bożena Zielińska z Radoszyc, młodzi wokaliści z koneckiego domu kultury, zespół „Perły z lamusa” ze Skarżyska Kamiennej, gawędziarz Wacław Pejas z Sobótki. Monika Cholewińska z Klubu Balans zachęci wszystkich do wspólnego tańca zumby.

Wokół placu w parku rozstawione będą liczne namioty między innymi z poradami medycznymi, harcerzami, książkami, fryzjerstwem, kursami, szkoleniami, propozycjami artystycznymi i wieloma innymi.

Na koniec do zabawy tanecznej zaprosi didżej.

Skip to content