Skip to content
Magdalena Galas Klusek

Dziennikarka, reżyserka, fotografka, orientalistka Magdalena Galas – Klusek będzie bohaterką spotkania z cyklu „Cudzych chwalicie, swoich nie znacie”. Zaprasza na nie w środę 11 stycznia o godzinie 18 Miejsko – Gminny Dom Kultury w Końskich. Rozmowę poprowadzi wicedyrektorka domu kultury Marzena Kądziela.

– Dziennikarka Radia Kielce to osoba pełna talentów, o czym zapewne mało kto wie – mówi Marzena Kądziela. – Wiem już, że przez godzinę trudno będzie nam wszystkie niesamowite działania pani Magdy w pełni przedstawić, ale będziemy próbować choć o części z nich wspólnie opowiedzieć.

Tematy, jakie prowadząca będzie chciała poruszyć, to między innymi praca dziennikarza radiowego, reżyseria słuchowiska „Krew i żelazo”, tworzenie książek dla dzieci, podróże po Iranie, projektowanie mody dziecięcej i wiele innych.

Spotkanie odbędzie się 11 stycznia o godzinie 18 w Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Końskich przy ulicy Partyzantów 9.

Wstęp wolny.

Kim jest Magdalena Galas – Klusek?

Magdalena Galas-Klusek ukończyła fotografię na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i filologię orientalną na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz kurs konstrukcji odzieży na MSKPU w Warszawie.

Jako fotograf brała udział w wystawach w Polsce i za granicą między innymi podczas Fotofestiwalu w Łodzi, czy w „Bunkrze Sztuki” w Krakowie, ale też w Berlinie, Wilnie i Bratysławie.

W 2021 jej książka z ilustracjami Natalii Mecnarowskiej-Legutko „O Borsuku, który chciał zostać pandą” trafiła na wystawę pokonkursową Jasnowidze Wydawnictwa Dwie Siostry i ciągle jest do zobaczenia gdzieś w Polsce.

Przez 6 lat zarządzała autorskim projektem odzieżowym SAMODOBRO fairytailor, który łączył modę i literaturę. Pisała bajki dla dzieci lub angażowała do tego zadania pisarzy, a następnie graficy wykonywali do bajek ilustracje, które finalnie lądowały na ubraniach. Projekty ubrań SAMODOBRO znalazły się w m. in. brytyjskim Vogue i Glamour. W 2018 powstał butik z odzieżą SAMODOBRO w Końskich, gdzie oprócz sprzedaży odzieży organizowała kursy szycia i projektowania odzieży dla dzieci.

W tym samym roku razem z Magdaleną Stolarczyk i Pauliną Stępień, a także innymi twórczymi konecczanami zorganizowały Konecki Off Festiwal, który pokazywał rękodzielników, artystów pochodzących z Końskich, znanych w Polsce lub na świecie, ale nieznanych lokalnie.

Od 2019 roku pracuje w Polskim Radiu Kielce jako korespondentka lokalna w redakcji informacji, a także prowadząca audycję „Pokolenie M” i reżyser słuchowiska „Krew i żelazo” wytypowanego przez Polskie Radio Kielce do konkursów ogólnopolskich Grand PIK i Konkursu Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Członek IBBY

Skip to content