Skip to content
sycylia

Czy na Sycylii nadal działa mafia? Czy bezpieczne jest życie pod wiąż aktywnym wulkanem Etna? Jakie smakołyki proponują sycylijscy kucharze? Co warto zobaczyć na największej wyspie Morza Śródziemnego?

Na te między innymi pytania spróbuje odpowiedzieć Marzena Kądziela, wicedyrektor Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Końskich, z zamiłowania podróżniczka i fotografka 21 października.

Spotkanie uatrakcyjni muzycznie zespół „Z DeKa Franty” czyli Jan Bukład, Roman Cieślak i Zbigniew Werens. Muzycy zaprezentują utwory kojarzące się z Sycylią, jak choćby te z filmu „Ojciec chrzestny”. Opowieści okraszone będą pokazem zdjęć.

– Byłam na Sycylii w tym roku w maju – zdradza Marzena Kądziela. – To najpiękniejszy czas do zwiedzania wyspy, która wiosną zachwyca kwitnącą roślinnością, kolorami, zapachami. Mam nadzieję, że uda mi się przekazać choć część wrażeń tam doznanych naszej publiczności. Nie zabraknie drobnych sycylijskich przekąsek.

Spotkanie odbędzie się 21 października o godzinie 17 w sali kameralnej Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Końskich przy ulicy Partyzantów 9. Wstęp wolny.

Skip to content