Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Active Citizens – Aktywne Społeczności” nasz nowy projekt

Utworzono dnia 20.01.2021
Czcionka:


Active Citizens – Aktywne Społeczności” to nowy projekt Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Końskich. Chętni do udziału w nim mogą się już zapisywać na warsztaty. Inne zajęcia w ramach projektu mają być prowadzone bez limitu uczestników.

Zapisy prosimy kierować na adres mailowy: poczta@dkkonskie.pl zaznaczając w temacie PROJEKT ACTIVE CITIZENS

Termin rozpoczęcia zajęć uzależniony jest od sytuacji pandemicznej w kraju.

Oto pis konkretnych zajęć:

Warsztaty ceramiczne.

Udział w nich może wziąć 40 osób w podziale na dwie grupy. Zajęcia będą składać się z dwóch części: tworzenia i dekorowania. Na zakończenie uczestnicy wspólnie przygotują wystawę prac, po wystawie, prace będzie można odebrać z domu kultury.

Warsztaty tworzenie lasu w szkle

Udział może wciąć 20 osób – pasjonatów miniaturowych ogrodów. Uczestnicy otrzymują wszystkie potrzebne materiały, udział w warsztatach jest darmowy. Jedynym warunkiem jest przyniesienie jednej rośliny z zasobów domowych, którą można wykorzystać do tworzenia kompozycji lub wymiany pomiędzy uczestnikami. Na koniec warsztatów wspólnie stworzymy dużą kompozycję - dekorację dla domu kultury. Własne można będzie zabrać do domu.

Gra miejska „Moje miasto”

Do udziału zapraszamy 10 zespołów od 2 do 5 osób, bez względu na wiek. Uczestnicy będą poruszać się pieszo po terenie miasta, dlatego też dzieci młodsze mogą wziąć udział w zabawie w towarzystwie rodzica/opiekuna. Zabawa będzie polegała na zlokalizowaniu charakterystycznych miejsc związanych z naszym miastem przedstawionych na kartach gry, dotarciu do wskazanego miejsca, udzieleniu odpowiedzi na pytanie związane z przedstawionym obiektem i zgromadzeniu kompletu puzzli- prawidłowa odpowiedź=1puzzel. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza dotrze do domu kultury z kompletem puzzli i ułoży układankę. W zabawie przewidziane są nagrody oraz upominki dla uczestników. Wkrótce opublikujemy pełny regulamin gry.

Wieczór gier planszowych z poczęstunkiem.

Ogłaszamy zbiórkę gier planszowych i karcianych! Masz w domu planszówki, których nie używasz? Przynieś je do domu kultury! Ważne, aby gra była kompletna i posiadała instrukcję, zasady gry. Gry planszowe cieszą się coraz większa popularnością dlatego organizujemy spotkanie dla każdego, kto chce spędzić czas w miłej atmosferze i oderwać się od wszechogarniającej elektroniki. W spotkaniu może wziąć każda chętna osoba, zapraszamy całe rodziny!

Wieczór filmowy z poczęstunkiem

Zapraszamy mieszkańców na darmowy seans! Pokażemy dwa filmy. Dla każdego uczestnika przygotujemy mały poczęstunek, seans jest darmowy. O repertuarze dowiecie się wkrótce.

Wieczór karaoke z poczęstunkiem. Śpiewać każdy może!

Wielokrotnie przekonaliśmy się, że mamy w Końskich wiele wokalnych talentów. Zapraszamy Was na wieczór karaoke! Jeśli jeszcze nigdy nie śpiewałeś i chcesz spróbować swoich sił, ten wieczór jest również dla Ciebie! Przewidziane są trzy nagrody dla najlepszych wykonawców. O wygranej zdecyduje siła oklasków mierzona za pomocą aplikacji do pomiaru natężenia dźwięku.

Wkrótce opublikujemy listę utworów, które będziesz mógł zaśpiewać w trakcie spotkania. Jeśli wolisz sam wybrać utwór, możesz przynieść podkład muzyczny wykonywanego prze Ciebie utworu.

W stworzeniu projektu pomogła nam Izabella Ferenc - wolontariuszka, trenerka, od wielu lat współpracująca z fundacjami, stowarzyszeniami działającymi na rzecz poprawy kompetencji cyfrowych i edukacji obywatelskiej, trenerka ABC przedsiębiorczości, pedagog.

 

Celem konkursu było wybranie pomysłów na lokalne działania społeczne powstałe w trakcie warsztatów opartych na metodologii „Active Citizens”. Projekt realizowany jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z Fundacją British Council oraz Polsko – Amerykańską Fundację Wolności. Działania lokalne powstawały podczas spotkań studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku i pracowników Miejsko – Gminnego Domu Kultury.

 


 


 

Kalendarium

Kwiecień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Zegar

Pogoda

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 80

W poprzednim tygodniu: 107

W tym miesiącu: 230

W poprzednim miesiącu: 553

Wszystkich: 56067

Facebook

Imieniny