Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Solidarni z Ukrainą. Koncert rockowy

Utworzono dnia 02.03.2022

 

Wyjątkowe wydarzenie muzyczne przygotowuje Miejsko – Gminny Dom Kultury w Końskich. Na scenie „Egipcjanki” zagrają w niedzielę 13 marca czołowe zespoły wywodzące się z Końskich z legendarnym „UZI” na czele. Celem koncertu jest zebranie funduszy na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

 

- Postanowiliśmy zorganizować akcję, która zachęciłaby do wspólnego działania koneckich artystów i tych, którzy kochają dobrą muzykę – informuje dyrektor Miejsko – Gminnego Domu Kultury Piotra Salata. - Stwierdziliśmy, że oprócz zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy możemy także zorganizować koncert. Z propozycją zwróciliśmy się do zespołów, które swe muzyczne korzenie mają w naszym mieście. Cieszymy się, że muzycy zareagowali bardzo pozytywnie.

Kto wystąpi na scenie „Egipcjanki”?

- Swą obecność zadeklarowały zespoły: „UZI”, „Hash Cookie”, „Hook”, „Marek Werens Band” - odpowiada wicedyrektor Marzena Kądziela. - Wierzymy, że muzycy zgromadzą wielu fanów, którzy kupując bilet – cegiełkę wspomogą uchodźców z Ukrainy.

Bilety - cegiełki na koncert w cenie 20 złotych będą rozprowadzane bezpośrednio przed koncertem, a pieniądze trafią do puszki, nad którą pieczę będą mieć druhowie z koneckiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego.

Zespoły zagrają w składach: „UZI” - Marcin Turno, Zbigniew „Bunio” Bukowiecki, Jan Salata, Marcin Jasiński; „Hash Cookie” - Daria Pol, Grzegorz Salata, Kamil Klusek, Piotr Cieślak; „HOOK” - Mateusz Salata, Paweł Okła, Bartek Adamczyk, Marcin Padusiński; „Marek Werens Band” - Marek Werens, Zbigniew Werens, Sebastian Werens, Sławek Radzymiński.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 13 marca, o godzinie 18. w Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Końskich przy ulicy Mieszka I 4. Wstęp bilet – cegiełka w cenie 20 złotych.

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 1 wydarzeń w tym miesiącu

Zegar

Pogoda

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 25

W poprzednim tygodniu: 142

W tym miesiącu: 492

W poprzednim miesiącu: 562

Wszystkich: 66048

Facebook

Imieniny