Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

GRUDZIEŃ

3 grudnia

Pomogamy słyszeć lepiej. Wykład na temat niedosłuchu

 

Panie: Anna Wróbel i Małgorzata Wąsik z firmy AUDIOFON w wykładzie pt. "Pomagamy słyszeć lepiej" uświadomiły nas, że zaburzenia słuchu dotyczą nie tylko osób starszych lecz także dzieci i młodzieży. Przyczyny zaburzeń słuchu są różne: wrodzone, nabyte przez urazy, hałas czy choroby alergiczne. Niektóre można leczyć farmakologicznie lub operacyjnie. Często, problem ze słuchem rozwiązuje aparat słuchowy. W swojej wypowiedzi poruszyły też temat prawidłowej higieny ucha. Wyczerpująco odpowiadały na pytania zadawane przez słuchaczy. Wykład nagrodzony był brawami.

 

10 grudnia

Nagroda dla kabaretu "Taka Paka"

Z radością informujemy, że grupa kabaretowa "TAKA PAKA" zajęła III miejsce w konkursie "Przepisy na bezpieczeństwo" organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach oraz Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki. Zgłoszony do konkursu skecz, napisany przez Henryka Kosierkiewicza pt. "Dziadkowie i wnukowie" został zaprezentowany na II Targach Senior-Profilaktyka w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach 10 grudnia 2019rW skeczu wystąpili: Teresa Dunajska i Henryk Kosierkiewicz jako dziadkowie oraz Julia Wąsik i Kamil Cholewa -uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego - jako wnukowie. Jest to wspaniała integracja pokoleń! Serdeczne gratulacje!

Na II Targach Senior -Profilaktyka mieliśmy też okazję zaprezentować inne nasze formy działania: - swoje prace malarskie wystawiła studentka - Maryla Rudnik a w części artystycznej "mikrofon dla wszystkich", zachęceni wspaniałą atmosferą spotkania, wystąpiła Barbara Stefańczyk w wierszu "Damy" oraz mała część chóru, która spontanicznie zaśpiewała dwie piosenki.

Opiekunem grupy ze strony Komendy Powiatowej Policji w Końskich była pani podkomisarz Sylwia Sobczyńska, która od dłuższego czasu współpracuje z naszym Stowarzyszeniem.

 

11 - 12 grudnia

"Przestrzeń dla seniorów" konferencja w Krakowie

Na zaproszenie Fundacji Mapa Pasji nasze słuchaczki: Teresa Dunajska, Barbara Zenka i Barbara Stefańczyk brały udział w ogólnopolskiej konferencji pod tytułem "Przestrzeń dla seniorów 2.0" zorganizowanej w Krakowie w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Osób Starszych. Konferencja była okazją do zaprezentowania doświadczeń seniorów z 15 gmin dotyczącyh inicjatywy tworzenia rad seniorów, projektowania miejsc przyjaznych dla seniorów czy diagnozy potrzeb seniorów w swoich gminach oraz współpracy z samorządami. Była też okazją do zaprezentowania naszej działalności. Mamy nadzieję wykorzystać zdobytą wiedzę da dobra naszych seniorów.

 

 

17 grudnia

 

Spotkanie opłatkowe


W restauracji Leliwa w Końskich odbyło się spotkanie opłatkowe słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Aktywni. W tym roku wspólnie ze słuchaczami zasiedli do stołu zaproszeni goście: Starosta Powiatu - Grzegorz Piec, Burmistrz MiG – Krzysztof Obratański, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia – Krzysztof Stachera , Anna Wiaderna – nasz opiekun z ramienia MGDK oraz proboszcz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy - ksiądz Tomasz Janicki. Wszystkich obecnych na spotkaniu powitała prezes UTW -Jolanta Rydzewska. W części artystycznej piękne kolędy zaśpiewał zespół Królewiaczki ze Szkoły Podstawowej w Królewcu, następnie chór uniwersytecki, któremu akompaniował Jan Bukład a na zakończenie części artystycznej wystąpiła nasza solistka Bożena Zielińska. Zaśpiewała ona kilka świątecznych piosenek. Ksiądz proboszcz Tomasz Janicki, po wspólnej modlitwie, złożył wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne, do których dołączyli się zaproszeni goście i cały zarząd Uniwersytetu. Zapanowała świąteczna atmosfera i wszyscy wzajemnie dzieląc się opłatkiem składali sobie życzenia.

 

18 grudnia

Kolędowanie u policjantów


Miło nam donieść, że nasz chór pod dyrekcją Jana Bukłada śpiewał kolędy na uroczystym spotkaniu opłatkowym w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich. Miło nam było przyjąć zaproszenie od zaprzyjaźnionych z Uniwersytetem Trzeciego Wieku policjantów.

 

 

 

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 1 wydarzeń w tym miesiącu

Zegar

Pogoda

Facebook

Imieniny