Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

PAŹDZIERNIK 2019

3 października

Wycieczka do Starachowic

Na zaproszenie Komendy Powiatowej Policji w Końskich wybraliśmy sie na wycieczkę do Starachowic w ramach Świętokrzyskiej Koalicji Seniorów 2019 organizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach. Spotkali się tam seniorzy z całego województwa. Naszą grupą opiekowała się podkomisarz Sylwia Sobczyńska. Jechaliśmy jednym autobusem z grupami z Kielc i Skarżyska Kamiennej. W Starachowicach zwiedzaliśmy Muzeum Przyrody i Techniki "EKOMUZEUM" - Muzeum Prehistoryczne, Zabytkową Średniowieczną Hutę Żelaza, wystawę zabytkowych samochodów milicji czy straży pożarnej. Była też część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Osinach. To scenka pod tytułem "Na naukę nigdy nie jest za późno". Wystąpili też seniorzy z Kazimierzy Welkiej, Włoszczowy i Kielc. Wspaniale spędzony czas, zgodnie ze słowami piosenki ... "gdyż emerytura to najlepsza życia pora"!

 

8 października

Inauguracja roku akademickiego 2019/2020

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 odbyła się 8 października w sali "Egipcjanki" w Miejsko - Gminnym Domu Kultury. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi starosta konecki Grzegorz Piec, członek zarządu powiatu Jarosław Staciwa, burmistrz Krzysztof Obratański i jego zastępca Krzysztof Jasiński, dyrektor Biblioteki Publicznej Dariusz Kowalczyk, dyrektor domu kultury Piotr Salata, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Jacek Szmit. W imieniu zarządu gości powitały Grażyna Chwałek i Teresa Dunajska - wiceprezeski. Chór odśpiewał "Gaudeamus igitur", a okolicznościowe przemówienie wygłosiła prezes Jolanta Rydzewska. Gratulacje i życzenia złożyli słuchaczom starosta Grzegorz Piec i burmistrz Krzysztof Obratański. Inauguracyjny wykład "Powstanie i wpływ uniwersytetów trzeciego wieku na życie codzienne słuchaczy" wygłosił doktor etnomuzykologii Jan Łuczkowski. W części artystycznej w pięknym tańcu podziwialiśmy Marysię Frączyk i Zosię Frączyk oraz Aleksandrę Polańczyk ze Studia Tańca Point, a piosenki śpiewały Ala Woldańska i Nadia Serek ze Studia Piosenki. Mogliśmy się pośmiać podczas występu studentów: Barbary Cieplińskiej, Barbary Szymczyk, Anny Sękowskiej, Marianny Skrzypek, Barbary Stefańczyk, Lesi Rejczak, Jolanty Gregorczyk, Andrzeja Kołodziejczyka i Mariana Parasa. Były to wierszyki o smutkach i radościach drugiej młodości. Śpiewał też chór pod dyrekcją Jana Bukłada. Niespodzianką była projekcja slajdów z życia UTW - przywołujących wspomnienia chwil, w których pracowaliśmy, uczyliśmy się, bawili i tańczyli.

22 października

Wykład Jolanty Szwelbe "Nie starzeje się ten, kto umie cieszyć się życiem".

 

Jak zapowiadaliśmy, było... bardzo ciekawie! We wtorek 22 października mieliśmy przyjemność gościć panią Jolantę Szwalbe, jak sama mówi, "z zawodu optymistkę", autorkę bardzo inspirujących antologii cytatów. 

Wykład pod tytułem "Nie starzeje się ten, kto umie cieszyć się życiem" był niezwykle ciekawy i przedstawiany z humorem. Autorka stara się pobudzić swymi wypowiedziami do działania. Szczególnym uczuciem darzy osoby 50+. W trakcie prelekcji cytuje, ale też opowiada śmieszne historie z życia i anegdoty. 

Bądźmy aktywni i twórczy, pełni energii i entuzjazmu. I pamiętajmy, że młodość nie jest okresem w życiu. To stan umysłu!

Tytuły opracowań mówią same za siebie, na przykład "Obudź się do życia", "Sto i więcej lat w aktywności", "Sekrety istnienia", "Wyrusz w drogę" czy "Myśl i działaj dla przyszłości".

Wykła nagrodzony został przez słuchaczy brawami na stojąco!

W dalszej części spotkania wiceprezes Teresa Dunajska przedstawiła propozycje zajęć grupowych (języki obce, informatyka, zajęcia ruchowe) oraz zabawy andrzejkowe. Przypomniała też o wznowieniu poniedziałków tanecznych dla dorosłych w restauracji "Leliwa". Barbara Zenka, sekratarz, przedstawiła propozycję wyjazdu do teatru na sztukę pod tytułem "Między łóżkami", która wystawiana będzie w Kieleckim Centrum Kultury w Kielcach 5 stycznia 2020 roku.

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 1 wydarzeń w tym miesiącu

Zegar

Pogoda

Facebook

Imieniny