Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

LUTY 2020

1 lutego 2020

Otwarcie Wiejskiego Domu Kultury w Kornicy po remoncie

Grupa teatralna Uniwersytetu Trzeciego Wieku wraz z młodzieżą licealną wystawiała widowisko pod tytułem "Naszej babci pierzowiny" podczas uroczystego otwarcia Wiejskiego Domu Kultury w Kornicy. Widowisko przygotowywała z nami Anna Wiaderna z Miejsko - Gminnego Domu Kultury w Końskich.

 

18 lutego

Wykład księdza Tomasza Janickiego "Obraz siebie"

Prelekcję na temat "Obraz siebie" miał u nas proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich ksiądz Tomasz Janicki. Podejście do tematu duchownego było psychologiczno - religijne. Zadał nam dwa pytania: Jaka jest moja wartość jako osoby? Czy jestem szczęśliwa i radosna, jak sobie uświadamiam, jaka jestem? Mieliśmy sobie odpowiedzieć na te pytania sami. Odpowiedzi pomagają w przemyśleniu tego, jak przeżywamy swoje życie i jak siebie postrzegamy. 

Ksiądz mówił, że mamy trzy źródła świadomości siebie: Pana Boga, Ludzi (w rym rodzice, rówieśnicy, rodzeństwo) oraz samego człowieka. Ważne jest, by przesiewać to, co mówią o nas inni. Każdy z nas ma inny charakter. Niektóre jego cechy nie zawsze są dobre, dlatego nad ich poprawą i udoskonaleniem siebie powinniśmy stale pracować. Na pracę domową dostaliśmy zadanie, by stworzyć obraz samego siebie.

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 1 wydarzeń w tym miesiącu

Zegar

Pogoda

Facebook

Imieniny