Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

MARZEC 2020

3 marca 2020

Starsi Panowie dwaj!

We wtorek 3 marca słuchacze UTW uroczyście i na wesoło obchodzili święta Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn. Całość przygotowali i poprowadzili pełni uroku Henryk Kosierkiewicz i Grzegorz Maślak - jako starsi panowie dwaj, którym podczas zapowiedzi, pełnych satyry i humoru, kolejnych punktów programu, towarzyszyła w tle melodia z Kabaretu Starszych Panów.

Były życzenia złożone również przez dyrektora Miejsko - Gminnego Domu Kultury Piotra Salatę, tradycyjny goździk dla pań i panów oraz słodki poczęstunek, no i oczywiście program artystyczny.

Gościem - niespodzianką był występ młodego solisty Olafa Młodzińskiego, który zaśpiewał piosenki z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego i Franka Sinatry. Oklaskom nie było końca, więc na bis była jeszcze piosenka Paula Anki. 

Wiersz dedykowany panom recytowała Alicja Nowek.

Wystąpił chór z oprawą muzyczną Jana Bukłada wykonując piosenki "Kawiarenki", "Zimny drań" (partie solowe Stanisław Chojnacki, "W siną dal", "Serduszko puka" i wesołą piosenką "Recepta na młodość". 

Pełną humoru scenkę napisaną przez Henryka Kosierkiewicza ukazującą kulisy rozmów kuracjuszek w sanatorium, odegrały: Ewa Staromłyńska, Alicja Nowek, Barbara Stefańczyk. W postać kelnera wcielił się Marian Jedynak. 

Słuchacze świetnie się bawili, nagrodzili gromkimi brawami występy więc na zakończenie część artystyczną uzupełniły piosenki na bis w wykonaniu Jolanty Sieroń ("Przy kominku" i Jolanty Rydzewskiej ("To były piekne dni"). 

 

6 marca

Dwaj Panowie we Włoszech

Wicedyrektor Miejsko - Gminnego Domu Kultury Marzena Kądziela zaprosiła naszych słuchaczy z Grupy Artystycznej: Grzegorza Maślaka i Henryka Kosierkiewicza do udziału w programie "Dzień Kobiet we Włoszech". Nasi panowie wystąpili w eleganckich strojach, składali paniom życzenia, rozdawali żółte żonkile. Byli prawdziwą ozdobą imprezy. W "Egipcjance", jak zwykle, była silna ekipa naszego uniwersytetu.

 

7 marca

Dzień Kobiet w Nieświniu

Nasza grupa kabaretowa "Taka Paka" wystąpiła w sobotę 7 marca w Nieświniu. Zaprosili nas sołtys Agnieszka Kamoda, radna Barbara Galant, Rada Sołecka oraz miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Uroczystość z okazji Dnia Kobiet odbyła się w gościnnych prograch Ochotniczej Straży Pożarnej.

Część artystyczną rozpoczęły przedszkolaki i uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Nieświniu. Otrzymali wielkie brawa!

Potem na scenie pojawiliśmy się my. Życzenia wszystkim paniom złożył Henryk Kosierkiewicz. Grupa kabaretowa "Taka Paka" przedstawiła w humorystyczny sposób problemy kobiet w okresie klimakterium. Wiersz pod tytułem "Lokomotywa" zaprezentowały: Barbara Zenka, Jolanta Rydzewska, Alicja Nowek, Jolanta Sykuła, Ewa Staromłyńska i Barbara Stefańczyk. Niezwykle wymowny wiersz o "dawaniu" (jakiekolwiek by nie było) recytowała Barbara Stefańczyk. Scenkę na temat rozmów kuracjuszek w sanatorium odegrały Ewa Staromłyńska, Alicja Nowej, Barbara Stefańczyk. W rolę kelnera wcielił się Marian Jedynak. Na zakończenie podsumowała swój pobyt w sanatorium Jolanta Sykuła. 

Występ wprowadził wszystkich w wesoły nastrój i nagrodzony został gromkimi brawami. 

Panie z Koła Gospodyń przygotowały smaczny poczęstunek, przy którym zabrzmiały piosenki biesiadne.

Gratulujemy dobrze zorganizowanej imprezy integracyjnej! 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 1 wydarzeń w tym miesiącu

Zegar

Pogoda

Facebook

Imieniny