Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Sierpień 2020

W dniu 2 sierpnia 2020 w parku miejskim, z inicjatywy UMiG oraz MGDK odbył się przegląd kół gospodyń wiejskich z terenu miasta i gminy Końskie pt. Tradycja Kołem Gospodyń się toczy”.
Dla uświetnienia imprezy przygotowany został przez Anię Wiaderną z MGDK występ artystyczny -
-inscenizacja z gwarą i piosenkami na ludowo. Do udziału w inscenizacji zaproszona została młodzież oraz słuchacze UTW: Teresa Dunajska, Barbara Zenka, Jolanta Sykuła, Irena Maślak, Barbara Stefańczyk, Ewa Podżerek, Henryk Kosierkiewicz, Grzegorz Maślak. 

    


https://www.facebook.com/dkkonskie/videos/310556040221691/

 

 

 


 W dniach 1-12 sierpnia 2020r. słuchacze byli gośćmi ośrodka  wypoczynkowego BRYZA w Łazach.
Trudny czas, ale wakacje mają swoje prawa. Grupa słuchaczy, podtrzymując tradycję, zdecydowała się odpoczywać nad polskim morzem. Łazy – miejscowość położona nad morzem Bałtyckim z piękną i czystą plażą - to znakomite miejsce do odpoczynku dla osób szukających pięknej przyrody i spokoju. Piękna pogoda, miłe towarzystwo i zajęcia integracyjne, kąpiele w morzu i spacery plażą. Do zobaczenia za rok! 


 

W dniu 26.08.2020r. grupa Słuchaczy UTW wzięła udział w zajęciach profilaktycznych organizowanych w Sielpi, przez Komendę Powiatową Policji w Końskich, w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" Myślą przewodznią, było przypomnienie o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, związanych z trwającą epidemią koronawirusa. Zajęcia profilaktyczne prowadzone przez podkomisarz Sylwię Sobczyńską oraz starszą sierżant Martę Przygodzką. Były zawody sportowe, m.in. wyścigi na motorowerze, w których I miejsce zajęli studenci Jolanta Gregorczyk i Henryk Kosierkiewicz a II miejsce Teresa Dunajska i Barbara Zenka. W części artystycznej wystąpił harcerski zespół pieśni i tańca "Grześ" z Puław oraz nasi studenci zaśpiewali piosenkę "Bella Wirus" napisaną przez Henryka Kosierkiewicza. W zajęciach udział wzięli: Jolanta Gregorczyk, Ewa Samson, Barbara Zenka, Teresa Dunajska, Barbara Stefańczyk, Bożena Zapała Marian Paras oraz Henryk Kosierkiewicz. warto zaznaczyć, że naszą grupę zasiliła młodzież, wnuczki barbary Zenku: Inka i Wit!


 

 

 

 

Nasi słuchacze mają różne talenty i zainteresowania. I tak w dniu 27 sierpnia 2020r. Henryk Kosierkiewicz i Marian Paras, jako statyści, wystąpili w filmie dokumentalnym o Ignacym Prądzyńskim, budowniczym Kanału Augustowskiego. Film nagrywany był na terenie Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu. Reżyserem filmu jest p. Leszek Wiśniewski. Film wyprodukuje kanał TVP Historia. Gratulacje!

........................................................................................

 

 

W miesiącu sierpniu 2020r, słuchacze UTW dołączyli do projektu MGDK realizowanego przez Aleksandra Kopańskiego - instruktora sztuki słowa "Bajkowe DEKLamacje-bajki na dobranoc nie tylko dla dzieci" emitowane w niedzielę o godz. 20.00.   Bajki czytali: Jolanta Rydzewska, Barbara Zenka, Henryk Kosierkiewicz.

 

 

..................................................................

 

Wielka przygoda i nowe wyzwania! W dniu 20 sierpnia 2020r.  grupa słuchaczy UTW brała udział w nagraniu tzw. "zombiaków"- postaci stanowiących tajemnicze, w klimacie horroru, tło do wierszy.  Odpowiedzieliśmy na zaproszenie p. Elżbiety Musiał - wszechstronnej artystki łączącej prozę, poezję i malarstwo oraz Aleksandra Kopańskiego - instruktora MGDK do udziału w filmie eksperymentalnym pt. "Miej choć odwagę pamiętać...."W postacie zombi wcielili się: Ewa Podżerek, Jolanta Gregorczyk, Barbara Stefańczyk, Barbara Zenka, Jolanta Rydzewska, Marian Paras i Jerzy Ślifirski.  Premiera filmu w październiku 2020r. na scenie Domu Literatury w Warszawie w ramach 49 Warszawskiej jesieni Poezji. Film objęty jest prawami autorkimi i można go obejrzeć na You Tube.

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 1 wydarzeń w tym miesiącu

Zegar

Pogoda

Facebook

Imieniny