Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Styczeń 2020

Czcionka:

5 stycznia

Wyjazd do teatru

Nie tylko samą nauką człowiek żyje... I tak w niedzielę 5 stycznia słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainaugurowali nowy rok wyjazdem do teatru. Sztuka pod tytułem "Między łóżkami" grana przez warszawskich aktorów w Kieleckim Centrum Kultury. Komedia napisana przez Norma Fostera. Zabawne epizody z życia mieszkańców prowincjonalnego miasteczka w Kanadzie. Doskonała zabawa! 

 

7 stycznia

Wykład o Zofii Nałkowskiej

Na kolejnym spotkaniu  07.01.2020r.  niezwykle ciekawie o życiu Zofii Nałkowskiej w wykładzie pt. :"Fenomen nie tylko w literaturze" opowiedziała nam pani Urszula Krzywkowska. Zofia Nałkowska znana nam pisarka, publicystka, żyła w latach 1884-1954, w latach obfitujących w wiele wydarzeń związanych z historią naszego kraju. Pani Urszula przybliżyła ją nam jako kobietę i działaczkę. Zofia Nałkowska już w wieku 12 lat zaczęła pisać tzw. "Dzienniki", które prowadziła przez niemal całe życie.  Są one żródłem wiedzy na temat jej życia osobistego i przemyśleń. Wiele mówiący cytat:" Nie jestem kobieta wyzwolona, nie jestem nawet wyzwalająca się kobieta. Boję się wolności dla siebie jak opuszczenia i śmierci. Boję się jej jak nieskończoności. Właśnie chcę oddana być w niewolę i móc w niewolę brać. Chcę pętać sobą  -  i chodzić w cudzym zaczarowaniu". Wykład nagrodzony został gromkimi brawami!

12 stycznia

Chór na mszy świętej

Z radością informujemy, że w niedzielę 12 stycznia chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku śpiewał podczas mszy świętej w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich. Byliśmy tam na zaproszenie księdza proboszcza Tomasza Janickiego, za co serdecznie dziękujemy. Koncert przygotował i akompaniował nam na akordeonie Jan Bukład. Po mszy świętej spotkaliśmy się z księdzem proboszczem oraz z księdzem Tadeuszem Pertyką przy kawie i herbacie.

17 stycznia, 26 stycznia

Jasełka "Gloria, gloria. Chwała Pana się objawi"

 

Grupa teatralna z naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku grała w jasełkach pod tytułem "Gloria, gloria. Chwała Pana się objawi". Przygotowywała je z nami i z młodzieżą Ania Wiaderna z Miejsko - Gminnego Domu Kultury. Było pięknie! Widowisko grane było w "Egipcjance" na życzenie publiczności dwukrotnie. Brali w nim udział nasi studenci: Teresa Dunajska, Barbara Zenka, Jolanta Sykuła, Barbara Stefańczyk, Irena Maślak, Henryk Kosierkiewicz, Marian Parys i Grzegorz Maślak.