Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Czerwiec 2021

Czcionka:

9 czerwca

Warsztaty "Las w szkle"

To pierwsze warsztaty realizowane w ramach projektu Active Citizens - aktywujące lokalną społeczność. Projekt realizowany przez panią Izabelę Ferenc przy współpracy z Naszym Uniwersytetem. Partnerem projektu jest Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich.

9 czerwca odbyło się pierwsze, po poluzowaniu obostrzeń związanych z pandemią, spotkanie grupy zainteresowanych tworzeniem lasu w słoiku, w gościnnych progach MGDK. Warsztaty odbyły się przed Oranżerią Egipską, gdzie przygotowane były: duże stoły, szklane słoiki, ziemia, piasek, Kamyki, maleńkie roślinki, sznurek do dekoracji słoi, kora i nawet maleńkie ozdoby ceramiczne!

Pani Izabela udzieliła instrukcji, jak tworzyć piękne ogródki w szkle, a słuchacze uruchomili swoją fantazję, dzięki czemu powstały przepiekne prace.

Człokowie UTW, którzy wzięli udział w warsztatach, Jolanta Rydzewska, Jolanta Sykuła, Krystyna Chojnacka, Stanisław Chojnacki i Henryk Kosierkiewicz, z wielkim zaangażowaniem tworzyli piękne kompozycje w szkle dla siebie, ale też jedną dużą zrobili w prezencie dla MGDK i przekazali na ręce dyrektora Piotra Salaty. 

Jak widać na zdjęciach, bawiliśmy się świetnie przy pieknej pogodzie.

 

5 - 18 czerwca

Aktywny wypoczynek nad morzem

Grupa słuchaczy UTW już na wakacjach! Wypoczywała nad naszym morzem od 5 do 18 czerwca w Sarbinowie w ośrodku "Kamyczek". Zabiegi rehabilitacyjne - poprawiające kondycje, a potem program rozrywkowy proponowany przez właścicielkę ośrodka lub samych wczasowiczów. 

Pogoda i humory dopisywały. Świetny wypoczynek podsumowany przez wczasowiczów: "ZDROWO I WESOŁO". Tradycyjnie osoba najbardziej aktywna na turnusie nagrodzona była pucharem. W bieżącym roku taki puchar otrzymała Ela Bilska. Gratulacje!

 

25 czerwca

Sukces Bożeny Zielińskiej

Z przyjemnością informujemy, że w III Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów Opoczno 2021 nasza reprezentantka Bożena Zielińska zajęła drugie miejsce w kategorii soliści. Pięknie zaśpiewała piosenkę "Cygańska noc". Serdecznie gratulujemy!

 

25 czerwca

Zakończenie roku akademickiego odbyło się online. Zobaczcie relację.

https://fb.watch/87TV8n3_Bl/

 

26 czerwca

Noc Świętojańska

Noc Świętojańska organizowana przez Miejsko - GMinny Dom Kultury odbywała się ba KOneckich Błoniach - BRowarach. Do udziału w części artystycznej przygotowywaną przez Annę Widerną zaproszeni zostali także słuchacze UTW: Teresa Dunajska, Jolanta Sykuła, Barbara Zenka Henryk Kosierkiewicz, Marian Paras i Grzegorz Maślak. Noc Świętojańska obfotowała w wiele zdarzeń. Była muzyka ludowa, kapele, widowisko artystyczne, poczęstunek serwowany przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich, pochodnie i puszczanie wianków. Uroczystość spotkała się z dużym zainteresowaniem konecczan. Gratulacje dla organizatorów i naszych artystów. 

 

27 czerwca 

Rajd rowerowy

Na zaproszenie podkomisarz Sylwii Sobczyńskiej z Komendy Powiatowej Policji w Końskich aktywna grupa słuchaczy UTW wzięła udział w rajdzie rowerowym organizowanym przez mundurowych z Nieetatowego Zespołu Policji Wodnej w Sielpi. Rajd połączony był z działaniami profilaktycznymi  promującymi aktywny wypoczynek. 

Słuchacze UTW: Ewa Samson, Janina i Marian Parasowie, Bożenna Zapała, Teresa Dunajska, Krystyna i Stanisław Chojnaccy, Barbara Zenka, Danuta Brzezińska, Anna Zdziech, Marianna Skrzypek i Jolanta Sykuła wykazali się znakomitą kondycją oraz zaangażowaniem w realizację zajęć.

 

 

 

 

Kalendarium

Styczeń 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Zegar

Pogoda

Facebook

Imieniny