Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Październik 2021

3 października

Ćwiczenia na stadionie Neptuna

 

Na zaproszenie Miejskiego Klubu Sportowego NEPTUN, który został Partnerem w programie Gmina Przyjazna Seniorom, braliśmy udział w festynie rodzinnym, organizowanym na boisku sportowym NEPTUNA. Grupa słuchaczy ćwiczyła aerobik z trenerką Katarzyną Cieślak. Świetna zabawa, pogoda i humory nam dopisywały.

 

12 października

Pieszy rajd do Koczwary

 

 

W ramach rozpoczęcia nowego roku akademickiego, Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli udział w rajdzie pieszym (część dojechała własnym transportem). Kapryśna pogoda i poranny deszcz nie zniechęciły nas dlatego o godzinie 11 przed Urzędem Miasta i Gminy, koło fontanny, zebrała się grupa piechurów. Potem już było tylko lepiej, deszczowa zmieniła się w piękną słoneczną pogodę.

Zakończenie rajdu odbyło się w kompleksie sportowo-rekreacyjnym z altanką grillową w Koczwarze. Był ciepły poczęstunek, śpiew i tańce, gry i zgadywanki. Studenci się świetnie bawili, humory dopisywały, bo przecież wiemy, że nie ma dla nas lepszego leku niż uniwerek trzeciego wieku i wspólne zabawy.

Dziękujemy Bożence Zapale - pani sołtys, naszej studentce, za gościnę.

 

 

17 października

Ćwiczenia na stadionie Neptuna

 

 

Współpraca z Miejskim Klubem Sportowym NEPTUN rozwija się! Znowu mieliśmy przyjemność aktywnie spędzić czas na boisku sportowym, gdzie organizowany był festyn z okazji 75 lecia istnienia klubu.

Spora grupa słuchaczy UTW wzięła udział w ćwiczeniach z Kasią Cieślak. Pogoda i humory nam dopisywały, a ćwiczenia na powietrzu są bardzo zdrowe. Z okazji rocznicy - zarządowi i sportowcom życzymy powodzenia i samych wygranych meczy i awansu do wyższej klasy.

 

26 października

Inauguracja nowego roku akademickiego

 

Rozpoczęliśmy nowy rok akademicki! Niestety uroczystość inauguracyjna odbyła sie jedynie online. Oto link do spotkania:

https://www.facebook.com/dkkonskie/videos/4296792237114082

 

28 października

Karaoke w WDK Rogów

 

 

Kolejne warsztaty w ramach projektu Acitive Citizens aktywujące lokalną społeczność. Jak pamiętamy, to projekt realizowany przez panią Izabelę Ferenc przy współpracy z MGDK i naszym UTW.

Tym razem zaproszeni zostaliśmy na „wieczór z karaoke" do Wiejskiego Domu Kultury w Rogowie. Były śpiewy, konkursy i nagrody. Grupa słuchaczy UTW i miejscowa społeczność w różnym wieku -super integracja- świetnie się bawiliśmy, bo wiemy, że śpiewać każdy może!

Całość poprowadziły instruktorki MGDK Małgorzata Pasek i Urszula Nowicka. Dziękujemy za super atmosferę i świetną zabawę.

 

Warsztaty kulinarne

 

 

Grupa słuchaczek UTW uczestniczy w kursie kulinarnym "Przygotowywanie potraw zgodnie z trendami rynkowymi i zasadami zdrowego żywienia", realizowanym przez HUMANEO we współpracy z Centrum Szkolenia Zawodowego w Końskich.

Wykładowcą teorii i prowadzącą zajęcia praktyczne jest pani Barbara Oracz. Studenci uczą się odpowiednio dobierać surowce, gotować potrawy i pięknie je dekorować. Oczywiście są też instrukcje prawidłowego przechowywania żywności. Szkolenie będzie trwało kilka miesięcy bo to aż 160 godz. wykładów.

Na naukę nigdy nie jest za późno. Wiemy też, że odpowiednia dieta jest niezbędna dla naszego zdrowia. Zajęcia są bardzo ciekawe i jak widać bardzo smaczne!


 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 1 wydarzeń w tym miesiącu

Zegar

Pogoda

Facebook

Imieniny