Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Sierpień 2021

1 sierpnia

Wyjazd na koncert "Wspomnienie Krzysztofa Krawczyka"

 

Niezwykły koncert w amfiteatrze na kieleckiej Kadzielni poświęcony był Krzysztofowi Krawczykowi. Wspominano go w anegdotycznych opowieściach. Wydarzenie poprowadził Jarek "FOKA" Bukowski i Krzysztof K.A.S.A. Kasowski. Najpiękniejsze hity w nowych aranżacjach wspaniale wykonał Piotr Salata. Wystąpili też Krzysztof K.A.S.A. Kasowski, Magdalena Chołuj, Magdalena Sitkowska.

Grupa słuchaczy UTW miała przyjemność brania udziału w koncercie dzięki zaproszeniom otrzymanym od Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Wspaniały koncert i piękny wokal Piotra Salaty. Dziękujemy!

 

4 sierpnia

"Piknik na trawie"

Kolejne integracyjne spotkanie słuchaczy UTW i seniorów - sympatyków, "Piknik na trawie", odbyło się w parku miejskim. Inicjatorką takich pikników jest wiceprezes UTW i Ambasadorka "Głosu Seniora" Teresa Dunajska. 

Jako Ambasadorka przekazuje zainteresowanym czasopismo "Głos Seniora" oraz gadżety otrzmywane ze stowarzyszenia MANKO, na przykład pojemniki na leki, notatniki do zapisywania przyjmowanych leków itp.

Takie spotkania organizowane są cyklicznie, w każdy czwartek (chyba że pogoda nie pozwala), na przemian: w parku i na koneckich Browarach. Jak widać na zdjęciach, wszyscy świetnie się bawią, bo... RAZEM DAMY RADĘ!

 

8 sierpnia

Muzykanty 2021

XVI Konecki Przegląd Kapel i Solistów - Instrumentalistów Ludowych "Muzykanty 2021" organizowany jest przez Miejsko - Gminny Dom Kultury. Słuchacze UTW na zaproszenie Anny Wiadernej wcielili się w postacie ludowe, by wprowadzić publiczność w atmosferę ludową i uświetnić scenografię imprezy. W postaci dawnych mieszkańców wsi wcielili się: Ewa Podżerek, Jolanta Gregorczyk, Jolanta Sykuła, Bożenna Zapała, Teresa Dunajska, Janina Paras, Irena Maślak, Henryk Kosierkiewicz, Marian Paras i Grzegorz Maślak.

 

15 sierpnia 2021r.


Grupa słuchaczy UTW brała udział w działaniach profilaktycznych organizowanych przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Końskich, w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Impreza odbyła się na plaży w Sielpi i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy brali udział w zawodach sportowych, pokazach strażackich, grach, konkursach i ćwiczeniach.

Nasi słuchacze uświetnili imprezę piosenką o policji napisaną specjalnie na tę okazję przez Henryka Kosierkiewicza - naszego uniwersyteckiego tekściarza, a z poczuciem humoru odśpiewali ją: Danuta Brzezińska, Jolanta Sykuła, Ewa Samson, Bożenna Zapała, Irena Maślak, Grażyna Szewczyk, Wacława Kowalska, Elżbieta Szczepanik i Aniela Bugajska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 1 wydarzeń w tym miesiącu

Zegar

Pogoda

Facebook

Imieniny