Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wrzesień 2021

Czcionka:

16 września

Krakowskie Senioralia 2021

33 słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Aktywni" brało udział w Międzynarodowych Senioraliach, które odbywały się 15 - 16 września w Krakowie. Konecczanie wyruszyli wczesnym rankiem, by zdążyć na mszę świętą w Kościele Mariackim. Uczestnictwo we wspólnej modlitwie w tak wyjątkowym miejscu było pierwszym powodem do wzruszeń.

- Potem takich wzruszeń było więcej - mówi wiceprezes Teresa Dunajska. - Wystarczyło, że stanęliśmy w paradnym szyku na Rynku, w którym znalazło się około dwóch tysięcy aktywnych seniorów z całej Polski... Przemarsz przez Rynek, prezentaja każdej z grup, w tym naszej, koneckiej, było niesamowite!

Słuchacze UTW mieli jednakowe chustki i plecaki z logo UTW, a także wielki baner, dzięki któremu wszyscy naokoło wiedzieli, że do Krakowa przybyli ze świętokrzyskiego miasteczka. Z Rynku przemaszerowali do Parku Jordana, gdzie odbywała się dalsza część międzynarodowego spotkania zorganizowanego przez Stowarzyszenie Manko - "Głos Seniora" we współpracy z krakowskim samorządem.

- W parku czekały na nas wykłady, stoiska związane z profilaktyką zdrowotną, bezpieczeństwem, aktywnością, prawem, ekonomią - kontynuuje Teresa Dunajska. - Był koncert Alexandra Martineza oraz grup seniorskich, pokaz mody Stylowych Seniorów, a na koniec impreza integracyjna z tańcami i wspólnym śpiewem.

Jak dodaje prezes UTW Kolanta Rydzewska, na Teresę Dunajską czekała niespodzianka. - Teresa otrzymała certyfikat Ambasadorki "Głosu Seniora" - mówi, - oraz wielkie podziękowanie za aktywizowanie koneckiego środowiska seniorskiego.

- Wyjazd do Krakowa był możlwy dzięki pomocy burmistrza Końskich, który udostępnił autokar oraz sfinansował baner, który towarzyszył nam w paradzie. Serdecznie dziękujemy!

 

19 sierpnia 2021 r.

Koneckie Senioralia 2021

 

 

Z inicjatywy Rady Seniorów Urząd Miasta i Gminy Końskie wraz z Miejsko - Gminnym Domem Kultury zorganizowali Senioralia pod hasłem "Żyjmy pełnią życia". Aktywnie w grupie przygotowującej Senioralia brały udział Prezes UTW Jolanta Rydzewska oraz Wiceprezes Teresa Dunajska - ambasador Głosu Seniora, która miała zaszczyt poprowadzić konferansjerkę wspólnie z Anną Wiaderną z MGDK.

 

Gościem specjalnym był dr Marek PILCH - ambasador Głosu Seniora, przedstawiciel Stowarzyszenia MANKO z Krakowa.

 

Grupa słuchaczy UTW wzięła udział w części artystycznej przedstawiając scenkę kabaretową napisaną przez Henryka Kosierkiewicza, zatytułowaną "W przychodni zdrowia",w której wystąpili: Henryk Kosierkiewicz jako lekarz oraz pacjenci: Jolanta Sykuła, Ewa Staromłyńska, Alicja Nowek i Marian Jedynak.

 

W dalszej części wystąpił chór pod kierunkiem Jana Bukłada z MGDK, który zaprezentował trzy piosenki: "Uniwerek to jest życie" - słowa Henryk Kosierkiewicz do muzyki „Świętokrzyskie jakie cudne”, "Karta Seniora" - piosenka napisana przez Jolantę Rydzewską i Henryka Kosierkiewicza po przystąpieniu naszego miasta do programu "Gmina przyjazna seniorom", do muzyki "O Maryjanno..." oraz piękną piosenkę z repertuaru Janusza Laskowskiego pt. "Odloty żurawi". Na zakończenie występu, na bis, zaśpiewano jakże potrzebną nam "Receptę na młodość".

 

Mimo niesprzyjającej pogody impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Zakończyła się późnym wieczorem tańcami na deskach do muzyki Kapeli Biesiadnej ze Śląska.

 

A to krótki film z imprezy:

https://fb.watch/8uo4Y7fSda/

 

 

30 września 2021 r.

Piknik na trawie

Z przyjemnością informujemy, że spotkania integracyjne seniorów "Piknik na trawie" cieszą się zainteresowaniem i weszły już w harmonogram cotygodniowych spotkań.

 

Widzimy się w czwartki, ale już tylko na koneckich Browarach, gdyż jest tam możliwość rozpalenia ogniska, upieczenia kiełbasek, no i ewentualnego ogrzania się. Śpiewamy, rozmawiamy... Teresa w dalszym ciągu rozdaje gadżety i przekazuje informacje "Głosu Seniora".

 

Ostatnie spotkanie odbyło się 30 września. Planujemy następne, dopóki pogoda pozwoli. Załączone zdjęcia pokazują, jak świetnie się bawimy, bo... Razem Damy Radę!

 

 

 

Kalendarium

Styczeń 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Zegar

Pogoda

Facebook

Imieniny