Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Archiwum UTW 2022

STYCZEŃ 2022

16 stycznia

Kolędy w kościele

 

 

Nowy rok zaczął się dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku śpiewająco! Nasz chór, pomimo że pracuje w ograniczonym składzie, miał przyjemność uczestniczyć czynnie we mszy świętej w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich śpiewając kolędy w czasie mszy jak również wystąpić z krótkim koncertem po mszy.

Zaśpiewaliśmy kolędy: „Dziecino słodka”, „Dlaczego dzisiaj”, „Od serca do ucha” oraz dwie nowe: „Czuwanie” i „Gwiazda błyska” - napisane przez studenta UTW Henryka Kosierkiewicza.

Bardzo dziękujemy, że mogliśmy być z Wami i cieszymy się, że koncert choć krótki nagrodzony został brawami.

Msza z dnia 16.01.2022 r. o godz. 11 i koncert transmitowane były online i można ją obejrzeć na stronie fb Parafii MBNP i na YouTobe.

 

Kolędowanie w TKN24.pl

 

 

Czas kolędowania jeszcze trwa! Słuchacze UTW wspólnie z redakcją TKN24.pl zapraszają do wysłuchania koncertu kolęd w wykonaniu naszego chóru. Można go wysłuchać klikając w niżej podany link, na stronie tkn24.pl lub YouTube.

 

https://youtu.be/mo2iHASgF5g

 

Cieszymy się, że możemy ćwiczyć i być razem!

 

Luty 2022

 

Kochani Studenci!

 

Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku prosi o włączenie się do pomocy uchodźcom z Ukrainy.

 

Możemy pomóc wspierając akcję Hufca ZHP, który zorganizował zbiórkę w budynku hufca przy ul. Robotniczej 2 w Końskich. Wykaz potrzebnych rzeczy uaktualnia ZHP na swoim profilu na FB.

 

Wiadomo, że potrzebne są: koce, śpiwory, ubrania, pościel, artykuły spożywcze o dłuższym terminie przydatności, środki czystości itp.

 

Razem damy radę!

 

Marzec 2022

 

3 marca

 

Rajd "Z Profilaktyką na drodze"

 

 

 

W czwartek 3 marca 2022 roku grupa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięła udział w rajdzie profilaktycznym "Z profilaktyką na drodze" organizowanym przez Wojewódzką Komendę Policji w Kielcach i Powiatową Komendę Policji w Końskich. Wydarzenie patronatem honorowym objął starosta konecki Grzegorz Piec.

Marsz przez Niebo do Piekła z chwilą zadumy przy pomniku ku pamięci rozstrzelanych przez Niemców 6 kwietnia 1940 r. mieszkańców wsi Stadnicka Wola, Piekło, Niebo i Sielpa. Historię tę przybliżył nam Marian Wikiera naczelnik Wydziału Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Końskich.

Dalej maszerowaliśmy na znane nam wszystkim Skałki Piekło – Gatniki, gdzie odbyły się pogadanki o bezpieczeństwie, konkurs "bezpieczny senior" z nagrodami oraz czekała gorąca herbata i gorące kiełbaski i kaszanka.

Specjalne podziękowania dla podkomisarz Sylwi Sobczyńskiej z WKP, która będąc jeszcze pracownikiem PKP w Końskich współpracowała z naszym UTW i teraz też zaprosiła nas do współpracy.

 

 

8 marca

 

Kochane Panie, Kochani Panowie! Wszystkiego najlepszego! Zapraszam na nasz program!

 

 

Wystarczy włączyć link:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=UUQEImg9dPY

 

 

16 marca

 

BEZPIECZEŃSTWO NAJWAŻNIEJSZE”

 

 

 

Pod takim tytułem 16 marca 2022 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1w Końskich odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyła spora grupa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Na spotkaniu przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, Państwowej Straży Pożarnej, służb medycznych oraz Poradni Psychologicznej omawiali zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

 

Jak reagować w sytuacjach zagrożenia, jak radzić sobie ze stresem i paniką, ale też z konfliktem zbrojnym za wschodnią granicą i związanym z tym problemem uchodźców potrzebujących pomocy. Istotne były informacje dotyczące sposobów wsparcia uchodźców.

 

Ostatnio nasiliły się próby oszustw "Na wnuczka"czy "na policjanta", ale też oszustwa związane z fałszywymi zbiórkami pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Funkcjonariusze w ramach projektu "Cyberbank 2.0" opowiadali o bezpieczeństwie w świecie wirtualnym. Mówiono o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz zachęcano do zainstalowania aplikacji Moja Komenda. Inicjatorem spotkania było Koło Gospodyń Wiejskich z Brodów wspierane przez Starostę Koneckiego Grzegorza Pieca.

 

20 marca

Piknik Rodzinny "Powitanie wiosny"

 

20 marca 2022 r. na zaproszenie dyrektora Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu pana Macieja Chłopka grupa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięła udział w Pikniku Rodzinnym "Powitanie wiosny". Uroczystość odbyła się na terenie Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu. Przewóz słuchaczy zabezpieczyło Starostwo Powiatowe. Świetna zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Było "palenie" Marzanny, morsowanie dla odważnych, szukanie śladów wiosny w ogrodach, ale też kwesta dla podopiecznych Stowarzyszenia "SPINACZ". Piękna pogoda i humory wszystkim dopisywały!

 

 

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 1 wydarzeń w tym miesiącu

Zegar

Pogoda

Facebook

Imieniny