Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zapowiedzi 2020 rok

 7 stycznia

Zapraszamy na wykład polonistki, pani Urszuli Krzywkowskiej, na temat "Fenomen nie tylko w literaturze". Prelegentka opowie nam o życiu znanej pisarki i publicystki Zofii Nałkowskiej.

 

21 stycznia

Magdalena Weber opowie nam o koneckich lotnikach działających podczas II wojny światowej.

Serdecznie zapraszamy!

 

18 lutego

Po feriach, 18 lutego,  zapraszamy na niezwykle ciekawy wykład pod tytułem "Obraz siebie". O tym opowie nam proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich ksiądz Tomasz Janicki.

Zapraszamy!

 

3 marca

Zapraszamy na spotkanie z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn. Będzie na pewno radośnie i muzycznie. Zapraszamy!

 

17 marca

Następny wykład 17 marca. Jego tytuł to: "Naleśnik, manior i pół basa... z dziejów subkultur młodzieżowych". Wygłosi go dr Maciej Chłopek. Temat niezwykle intrygujący i ciekawy przypominający czasy naszej młodości. Serdecznie zapraszamy!

 

Kwiecień

Uwaga, Drodzy Słuchacze!

Zapewne już nie dziwicie się, że na UTW nic się nie dzieje, ale... to wszystko przez nieproszonego gościa, jakim jest koronawirus. Spotkania i zajęcia zostały zawieszone 11 marca 2020 roku aż do odwołania. 

Wykorzystajmy ten czas na domowe ćwiczenia kondycji fizycznej i psychicznej, utrwalanie na przykład słówek angielskich. Oczekujemy też propozycji nowych tematów wykładów na następny rok, pomysłów na scenki kabaretowe (pomysł lub gotowy scenariusz), czy nowych tekstów bądź tytułów piosenek dla chóru.

Pobudźmy swoją kreatwyność w wymyślaniu róznych imprez integracyjnych czy plenerowych. 

Wszelkich sugestii i propozycji oczekujemy na najbliższym spotkaniu wykładowym czy w biurze UTW, oczywiście po zakończeniu epidemii.

Pozdrawiamy i życzymy zdrowia!

Zarząd UTW

 

Maj 

Wieczór poezji on - line 29 maja o godzinie 18

Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich zapraszają w piątek 29 maja o godzinie 18. na wieczór poezji zatytułowany "Wiersze ze starego kuferka". To pomysł prezes UTW Jolanty Rydzewskiej. Sprawami dykcji, recytacji, doboru wierszy zajął się nasz instruktor Aleksandrem Kopański.

- Chodziło o to, by zaktywizować zarówno naszych studentów jak i inne osoby, które kochają poezję - wyjaśnia Jolanta Rydzewska. - Poprosiliśmy o nagrania wierszy własnych, autorstwa znajomych, przyjaciół, ale także uznanych poetów i przesyłania ich do domu kultury.

Na prezentację zdecydowało się 21 osób w różnym wieku. Efekty poznamy w piątek 29 maja o godzinie 18 na facebookowej stronie Miejsko - Gminnego Domu Kultury. 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku -Aktywni w Końskich

 

Z A P R A S Z A

 

Słuchaczy na inaugurację roku akademickiego 2020/2021, która odbędzie się w dniu 14 października 2020r./środa/ o godz. 14.00 na scenie letniej przy Miejsko Gminnym Domu Kultury w Końskich.

 

W programie m.in.

-wykład p. Łukasza Salwarowskiego – prezesa Stowarzyszenia MANKO oraz redaktora naczelnego magazynu Głos Seniora

-wręczenie Ogólnopolskich Kart Seniora

-niespodzianka dla słuchaczy biorących udział w inauguracji

 

Mile widziani sympatycy UTW

 

Zarząd UTW

 

..................................................................

KOMUNIKAT

Z przykrością informujemy, że w związku z wprowadzeniem obostrzeń związanych z rozwijającą się pandemią, zmuszeni jesteśmy 

ODWOŁAĆ

inaugurację roku akademickiego 2020/2021 planowaną na dzień 14 października 2020r. o godz. 14.00 na scenie letniej MGDK w Końskich.

Decyzję taką podjęliśmy w trosce o Wasze i Nasze bezpieczeństwo.

 

Zadząd UTW

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

      OGŁOSZENIE

 

 

 

Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku - Aktywni w Końskich

 

 

zaprasza

 

 

na inaugurację roku akademickiego 2020/2021 UTW-Aktywni w Końskich. Z uwagi na panującą pandemię i obostrzenia tegoroczna inauguracja odbędzie się w wersji bardzo skróconej w trybie online. Można ją obejrzeć na stronie fanpage MGDK w Końskich od dnia 30.10.2020r. godz. 15.00.

 

 

Zarząd UTW

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 1 wydarzeń w tym miesiącu

Zegar

Pogoda

Facebook

Imieniny