Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Musical "Coś zmalujemy" Teatru Lustro

Utworzono dnia 18.03.2019, 14:16
Czcionka:

05.04.2019 , 18:00


Teatr „Lustro” działa w II Liceum Ogólnokształcącym imienia Marii Skłodowskiej – Curie od końca lat 90. minionego wieku. Stworzyły go nauczycielki: Krystyna Okoń i Barbara Styś. Pierwszy spektakl przygotowywany przez Krystynę Okoń, Barbarę Styś i Katarzynę Kordel wystawiono w roku 1998 z okazji 250. rocznicy otrzymania przez Końskie praw miejskich.
W roku 2003 opiekę nad teatrem przejęła polonistka Ewa Paszyńska, która nie tylko reżyseruje spektakle, ale także pisze ich scenariusze. Teatr otrzymał wiele nagród, a jego sztuki doceniane są przez publiczność i krytyków.

Tym razem zobaczymy spektakl – musical pod tytułem „Coś zmalujemy”. Scenariusz i teksty piosenek stworzyła Ewa Paszyńska, muzykę Marek Werens oraz Wojciech Potocki. Nagraniami podkładów muzycznych zajął się Maciej Lisowski. W spektaklu wykorzystano fragmenty „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza oraz felieton „Mówże waszmość trochę ciszej!” Olgi Lipińskiej. Premiera musicalu miała miejsce 2 marca bieżącego roku podczas Balu Charytatywnego organizowanego przez II LO.
- Musical w wykonaniu szkolnego zespołu teatralnego „Lustro” to krótka opowieść o wzajemnych relacjach, miłości, ludzkiej naturze i upływającym czasie – mówi Ewa Paszyńska. - Dworzec kolejowy, gdzie pociągi mkną tak szybko jak życie, wydaje się odpowiednim miejscem do rozmów, zwłaszcza, kiedy na peron przychodzi się o pięć minut za późno. Nagle okazuje się, że to, czego szukamy, jest bardzo blisko nas, a szczera rozmowa zmienia bieg wydarzeń. Obok podróżnych malarze próbują coś zmalować, doskwiera im brak czasu i przemijanie, którego, jak zaznaczają, nie było w planie. Na zakończenie uwagę zwróci kupka kamieni, co znika wnet, bo z naturą człowieka tak już jest...

W spektaklu grają: Malarze: Sara Włodarczyk, Jakub Zbróg, Magdalena Wrzeszcz, Julia Gunerka, Natalia Milcarz, Natalia Rybak, Aleksandra Zmieniecka, Julia Tarasińska, Malwina Stępień, Sandra Obiedzińska, Anna Lesiak, Agata Ciołkiewicz, Kamila Góral. Podróżni: Joanna Szocińska, Filip Cieślik, Karolina Antos, Wiktoria Dobosz, Katarzyna Prasał, Natalia Krakowiak, Wojciech Kwintal, Wojciech Potocki. Matka - Michalina Duda.

Początek spektaklu w sali bankietowej „Leliwa” o godzinie 18. Wstęp wolny.


 

Pokaż mniej


  •  

Kalendarium

Lipiec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Zegar

Pogoda

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu:

W poprzednim tygodniu:

W tym miesiącu:

W poprzednim miesiącu:

Wszystkich: