Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Uroczystości 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Utworzono dnia 23.04.2019, 09:24
Czcionka:

03.05.2019 , 11:25


 

 

Samorząd Miasta i Gminy Końskie oraz Miejsko – Gminny Dom Kultury zapraszają na obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Będą uroczystości patriotyczne, religijne i koncert gwiazdy.

Pierwsza część patriotycznego święta tradycyjnie odbywać się będzie w parku, na placu przed Urzędem Miasta i Gminy. O godzinie 11.25 nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi na maszt z udziałem pocztów sztandarowych, kombatantów, przedstawicieli władz, harcerzy, mieszkańców miasta i zaproszonych gości.


Potem będziemy mogli obejrzeć inscenizację historyczną, dla której inspiracją są wydarzenia z 1791 roku. O godzinie 12. przemaszerujemy do kolegiaty świętego Mikołaja, gdzie nastąpi dalsza część inscenizacji przygotowanej przez instruktorkę Miejsko – Gminnego Domu Kultury Annę Wiaderną z młodzieżą z koneckich liceów ogólnokształcących i studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
O godzinie 12.15 odprawiona będzie uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny.

Wczesne popołudnie należeć będzie do biegaczy. O godzinie 13.50 wystartują XXIX Masowe Biegi Uliczne przygotowane przez konecki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego. Jak co roku weźmie w nich udział kilkuset biegaczy od przedszkolaków po seniorów. Zapisy w dniu imprezy na stanowisku obok Miejsko – Gminnego Domu Kultury.

O godzinie 16.30 na letniej scenie Domu Kultury zaprezentują się wokaliści ze Studia Piosenki prowadzonego przez instruktorów Domu Kultury Romana Cieślaka i Macieja Lisowskiego.
Jacek Wójcicki, gwiazda majowego święta, rozpocznie swój koncert o godzinie 17. Krakowski aktor filmowy, teatralny, kabaretowy, pieśniarz wystąpi z zespołem.

Wszystkie imprezy są bezpłatne.


 

 

Zegar

Pogoda

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu:

W poprzednim tygodniu:

W tym miesiącu:

W poprzednim miesiącu:

Wszystkich: